Follow Us!

Image

 Sezon 2016/17 za pasem czas rozpocząć kolejną batalię o ligowe punkty w nowym rozdaniu czyli sezonie 2017/18. Poprzednią kampanię zakończyliśmy na 10 miejscu w tabeli, co jest poprawą w stosunku do poprzednich rozgrywek. Walka o mistrzostwo klasy okręgowej zaczyna się na nowo na co stać Żubry tym razem? Dowiemy się już wkrótce! Po bardzo dobrej rundzie wiosennej, w której nasz zespół zdobył 22 punkty, oczekiwania wzrosły. Celem na nowy sezon jest zajęcie miejsca w środku tabeli (pozycje 5-7).

Image

 Sezon 2016/17 za pasem czas rozpocząć kolejną batalię o ligowe punkty w nowym rozdaniu czyli sezonie 2017/18. Poprzednią kampanię zakończyliśmy na 10 miejscu w tabeli, co jest poprawą w stosunku do poprzednich rozgrywek. Walka o mistrzostwo klasy okręgowej zaczyna się na nowo na co stać Żubry tym razem? Dowiemy się już wkrótce! Po bardzo dobrej rundzie wiosennej, w której nasz zespół zdobył 22 punkty, oczekiwania wzrosły. Celem na nowy sezon jest zajęcie miejsca w środku tabeli (pozycje 5-7).

Realizację tak ambitnego planu ma umożliwić szeroka i zbalansowana kadra, w której doszło do kilku zmian. Jeżeli za odnośnik weźmiemy rundę wiosenną sezonu 2016/17 to w kadrze Żubrów ubyło 8 zawodników: Wojciech Zając (powrót z wypożyczenia do NKS Start Namyslów), Piotr Hrebenyk (zakończenie kariery), Kamil Czerwiec (nie wznowił treningów), Kamil Woźniak (wypożyczenie do ULKS Orzeł Źlinice), Norbert Grzyb (nie wznowił treningów), Kamil Sabok (nie wznowił trenignów), Przemysław Ciąglewicz (nie wznowił treningów), Marek Pukas (powrót z wypożyczenia do GKS Widawa Wilków). Jeżeli chodzi o nowych zawodników w naszej kadrze to jest ich zaledwie trzech:
- Kamil Hołub, zawodnik doskonale znany kibicom Żubrów jak i wszystkim śledzącym rozgrywki na poziomie klasy okręgowej. Jeden z najlepszych strzelców w historii naszej drużyny, który w poprzednim sezonie próbował swoich sił w IV ligowym NKS Start Namysłów.
- Jarosław Wojciechowski. 19 letni piłkarz formacji ofensywnej mogący zarówno grać na skrzydle jak i na pozycji napastnika, wychowanek NKS Start Namysłów, w poprzednim sezonie zgłoszony do drużyny juniorów jak i seniorskiej kadry naszego sąsiada.
- Mateusz Wsół, co prawda był ważnym zawodnikiem naszej kadry w rundzie jesiennej jednak z powodu spraw zawodowych nie mógł reprezentować barw Żubrów wiosną. Jest to niewątpliwie bardzo ważny powrót, gdyż jest to zawodnik bardzo uniwersalny, którego trener może wystawić na wielu pozycjach z korzyścią dla zespołu.  

 Ubytków kadrowych w porównaniu z zawodnikami przybyłymi jest znacznie więcej, jednak należy też wspomnieć, iż zawodnicy, którzy w nadchodzącym sezonie nie będą już reprezentowali barw Żubrów, w rundzie wiosenne realnie patrząc na rozegrane minuty, nie stanowili o sile naszego zespołu. Najważniejsi zawodnicy stanowiący o sile naszego zespołu zostali w naszej drużynie i bardzo nas to cieszy, gdyż razem możemy walczyć o jak najlepsze lokaty.

Przejdźmy zatem do pełnej prezentacji kadry Żubrów:

Bramkarze: Krzysztof Kownacki

Obrońcy: Grzegorz Stadniczuk, Marek Krawczyk, Michał Nawrot, Gracjan Lewkowicz, Dawid Palica, Mateusz Gołębiowski, Piotr Wróbel, Mateusz Woźniak;

Pomocnicy: Tomasz Stadniczuk, Łukasz Perkanowski, Mariusz Raszewski, Mateusz Wsół, Damian Raszewski, Sylwester Rolnik, Kacper Dumański, Paweł Doniec, Konrad Janczak, Łukasz Domalewski, Bartłomiej Jarosz;

Napastnicy: Kamil Hołub, Paweł Bezak, Grzegorz Zioła, Jarosław Wojciechowski

Okienko transferowe jest jeszcze otwarte do końca sierpnia, więc być może kadra naszego zespołu poszerzy się o jakieś nowe nazwiska, tak czy inaczej jesteśmy bardzo zadowoleni z posiadania wyrównanej i szerokiej kadry. Miejmy nadzieję, że osiągnie ona zamierzone cele i odniesie jak najwięcej zwycięstw.

POWODZENIA ŻUBRY!!!  

Mecz LZS Śląsk Łubniany vs LZS Żubry za
 Historia spotkań
Toggle Bar