Follow Us!

Image

Rozgrywki klasy okręgowej powoli dobiegają końca, za nami 28 kolejka spotkań, pozostały zaledwie dwie kolejki do rozegrania, w których trzeba zdobyć jakieś punkty i liczyć na potknięcia rywali by wierzyć w pozostanie na kolejny sezon w "okręgówce". W niedzielę o godzinie 16:00, Żubry udały się do Starościna by rozegrać drugi z 2 pojedynków derbowych, gdyż z powiatu namysłowskiego w Klasie Wojewódzkiej gr 1 grają Głuszyna, Smarchowice Śl. oraz Starościn. Niestety wyjazd ten nie zakończył się pomyślnie dla naszej drużyny. Porażka 3:0 w derbowym meczu boli podwójnie, przegrane 3 punkty oraz śmieszna czerwona kartka dla Krawczyka, która zakrawa na parodię sędziowania, spowodowały że nastroje w ekipie Żubrów były fatalne. Czytaj więcej w rozwinięciu...

Image

Rozgrywki klasy okręgowej powoli dobiegają końca, za nami 28 kolejka spotkań, pozostały zaledwie dwie kolejki do rozegrania, w których trzeba zdobyć jakieś punkty i liczyć na potknięcia rywali by wierzyć w pozostanie na kolejny sezon w "okręgówce". W niedzielę o godzinie 16:00, Żubry udały się do Starościna by rozegrać drugi z 2 pojedynków derbowych, gdyż z powiatu namysłowskiego w Klasie Wojewódzkiej gr 1 grają Głuszyna, Smarchowice Śl. oraz Starościn. Niestety wyjazd ten nie zakończył się pomyślnie dla naszej drużyny. Porażka 3:0 w derbowym meczu boli podwójnie, przegrane 3 punkty oraz śmieszna czerwona kartka dla Krawczyka, która zakrawa na parodię sędziowania, spowodowały że nastroje w ekipie Żubrów były fatalne. 

Mecz od początku dobrze rozpoczęła nasza drużyna, w 2' Paweł Doniec próbował z rzutu wolnego wyprowadzić naszą ekipę na prowadzenie, jednak jego strzał wylądował na obrońcach stojących w murze. Starościn nie pogodził się z takim obrotem sytuacji i ruszył groźnie na blok defensywny Żubrów. W 9' Stadniczuk fauluje wchodzącego w pole karne Szczupakowskiego i sędzia wskazuje na wapno, gola na 1:0 zdobył sam poszkodowany. Od straty gola nasza drużyna nie potrafiła się pozbierać, mimo prób Raduchowskiego w 18' i 20' gdzie po dośrodkowaniu Sikory nasz napastnik niepilnowany przestrzelił głową w dogodnej sytuacji. W 25' Doniec próbował zdobyć gola strzałem z dystansu, jednak jego próba nie zagroziła gospodarzom. W 28' bramkę na 2:0 zdobywa Łuniewski, który kiedyś występował w drużynie Żubrów. W 30' gospodarze kolejny raz stworzyli zagrożenie pod bramką Kownackiego, jednak ten zachował czujność i sparował strzał na rzut rożny. W 39' ponownie groźną akcję zakończoną strzałem stworzył Łuniewski, na szczęście jego próba nie zakończyła się golem. W 40' Żubry za sprawą Wsóła próbowały odpowiedzieć GKSowi, niestety skończyło się tylko na rzucie rożnym dla naszej ekipy. Wynik 2:0 do przerwy nie uległ zmianie i gospodarze spokojni w dobrych humorach schodzili do szatni.

Na drugą połowę, Żubry wyszły z jedną zmianą w składzie, źle czującego się Sikorę zastąpił Grzyb. Gra naszej ekipy dalej nie przekonywała, natomiast Starościn konsekwentnie naciskał na defensywę Żubrów. Już w 48' Antosik świetnie blokuje zmierzający w światło bramki strzał. W 51' Kownacki zmuszony do interwencji i wybicia piłki na rzut rożny, po którym ponownie groźnie zrobiło się na 5 metrze naszej ekipy. W 54' Krawczyk otrzymuje czerwoną kartkę za rzekomy faul na Łuniewskim, który miał głowę na wysokości kolana naszego obrońcy i padł jak rażony prądem, sędzia zinterpretował to jako niebezpieczne zagranie naszego zawodnika i ukarał Żubry podwójnie dyktując rzut karny i wyrzucając Krawczyka z boiska.  Do piłki ponownie podszedł Szczupakowski i trafił na 3:0. Grające w 10 Żubry nie miały szans z lepiej dysponowanymi rywalami mimo to nie straciły już kolejnych bramek, choć Starościn mógł podwyższyć swój dorobek bramkowy kolejno w 71', 74', 83', 84', jednak nasza obrona poradziła sobie mimo osłabienia. 

Skład Żubrów: Kownacki - Stadniczuk, Krawczyk, Gołębiowski - Wsół, Antosik, Doniec, Wróbel, Nawrot - Sikora(46'), Raduchowski

Rezerwowi: Grzyb(46'), Jarosz G.

Mapa dojazdu

Mecz LZS Śląsk Łubniany vs LZS Żubry za
 Historia spotkań
Toggle Bar