Horror z happy endem

Image

Mecz pełen emocji, zwrotów akcji a także walki tak można opisać w skrócie to co działo się w spotkaniu pomiędzy Żubrami Jełową. Kolejne pojedynek, w którym nie mogliśmy skorzystać z kontuzjowanych zawodników M. Raszewskiego, G. Stadniczuka, P. Bezaka czy zawieszonego za czerwoną kartkę T. Stadniczua a także naszego podstawowego bramkarza K. Kownackiego. Brak zwłaszcza tego ostatniego dał się chyba najmocniej we znaki o czym w dalszej części relacji z tego zawiłego jakże trzymającego w napięciu piłkarskiego święta. Zwycięstwo 5:4 z Jełową przyszło na prawdę bardzo ciężko, należy tutaj wspomnieć, że w tym meczu przegrywaliśmy 3 krotnie i udało nam się wręcz wyrwać jakże ważne 3 punkty. 

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy chcieli narzucić Żubrom swój siermiężny styl gry, czyli ostra walka o każdy metr boiska bez większej finezji, prosta piłka na najbardziej doświadczonych zawodników Startu, którzy potocznie mówiąc mieli zrobić swoje i w rzeczywistości zrobili.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście po strzale z dystansu który oddał doświadczony Kumiec, nie popisał się przy nim Zioła, który zastępował nieobecnego Kownackiego i goście w 26’ prowadzili 0:1. Nasza drużyna nie spuściła głów i walczyła o odwrócenie niekorzystnego dla nas rezultatu. W 30’ do remisu mógł doprowadzić Hołub, który minął z dużą łatwością dwóch defensorów z Jełowej i znalazł się sam na sam z bramkarzem jednak ten wyczuł jego zamiary i musieliśmy poczekać na kolejną szansę. W 37’ „Gutek” mógł wreszcie świętować swoją pierwszą bramkę po powrocie do naszej drużyny z NKSu, strzelając gola wyrównującego. Dobrym podaniem obsłużył go Perkanowski a ten ładnym strzałem z rogu 14 metra nie dał szans goalkeeperowi gości. Ten gol zdecydowanie tchnął w naszych zawodników ducha zwycięstwa i co raz śmielej atakowaliśmy na połowie rywali. W 45’ pięknym golem z dobrych 20 metrów popisał się Wsół, który mając dość dużo miejsca w środku pola podprowadził sobie piłkę i huknął jak z armaty nie dając szans bramkarzowi rywali. Na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 2:1.  

Na drugą połowę Żubry wyszły pełne wiary we własne umiejętności i to, że spokojnie możemy kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, tak też było, nasza drużyna prowadziła grę, kreując sobie dobre okazje do podwyższenia wyniku na 3:1. Jednak od 60 do 66 minuty wpadły aż 4 gole w tym aż trzy dla gości. W 60’ na ok 18 metrze zawodnika gości faulował Perkanowski za co sędzia podyktował rzut wolny, jak można się domyśleć po tym stałym fragmencie z gola na 2:2 mogli cieszyć się goście a najbardziej Stępień, który wsadził Ziole piłkę za kołnierz. Jakby tego było mało chwilę później w 61’ jego wyczyn tyle, że strzałem z dystansu powielił Kumiec i przegrywaliśmy 2:3. W 64’ W pole karne gości wparował rozpędzony Hołub, którego faulował obrońca gości, sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł młodszy z braci Raszewskich i pewnie umieścił piłkę w siatce doprowadzając do remisu 3:3. Niestety ten wynik długo się nie utrzymał, gdyż w 66’ gola pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową strzelił Sikora i mieliśmy wynik 3:4. Taki obrót spraw nie podłamał naszych zawodników, którzy w 75' doprowadzili po raz kolejny do remisu tym razem na 4:4 a konkretnie po raz drugi Hołub, który wykończył dobrą dwójkową akcję Rolnika i Dumańskiego a w konsekwencji dośrodkowanie tego drugiego. W 80' naszych kibiców zgromadzonych na stadionie do euforii doprowadził Sylwek Rolnik, który strzelił gola na 5:4 i jak się okazało 10 minut później gola na wagę zwycięstwa w tym jakże emocjonującym i zaciętym meczu. 

Skład Żubrów: Zioła - Lewkowicz, Krawczyk, Nawrot, Raszewski D. - Szramski (58' Wojciechowski), Perkanowski (66' Rolnik), Wsół, Doniec (82' Gołębiowski), Dumański - Hołub

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
So, 09. Mar. 2019 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Poprzednia kolejka

Kolejka 15
17. Lis. 2018
Chrzastowice  0  -  4  Kolonowskie
Gronowice  1  -  2  Rudniki
LZS ZUBRY  4  -  0  Kotórz
Mechnice  4  -  1  Krasiejów
Skorogoszcz  2  -  2  Byczyna
Rodło  2  -  6  Jełowa
Lewin Brzeski  1  -  3  Niemodlin
Łubniany  1  -  2  Wołczyn

Tabela Sezon 2018/2019

Klasa Okręgowa Gr 1

# Zespół MP PTS
1 Olimpia Lewin Brzeski 15 33
2 LZS Skorogoszcz 15 33
3 KS Unia Kolonowskie 15 28
4 LZS Mechnice 15 27
5 LZS Śląsk Łubniany 15 25
6 LZS Jełowa 15 25
7 KS Krasiejów 15 24
8 MKS Wołczyn 15 23
9 UKS Rodło Wiking Opole 15 23
10 Sokół Niemodlin 15 22
11 LZS Żubry Smarchowice 15 20
12 LZS Chrząstowice 15 19
13 Hetman Byczyna 15 15
14 LZS Rudniki 15 11
15 LZS Gronowice 15 10
16 Silesius Kotórz Mały 15 3

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
Datum So, 09. Mar. 2019 Beginn 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet