Horror z happy endem

Image

Mecz pełen emocji, zwrotów akcji a także walki tak można opisać w skrócie to co działo się w spotkaniu pomiędzy Żubrami Jełową. Kolejne pojedynek, w którym nie mogliśmy skorzystać z kontuzjowanych zawodników M. Raszewskiego, G. Stadniczuka, P. Bezaka czy zawieszonego za czerwoną kartkę T. Stadniczua a także naszego podstawowego bramkarza K. Kownackiego. Brak zwłaszcza tego ostatniego dał się chyba najmocniej we znaki o czym w dalszej części relacji z tego zawiłego jakże trzymającego w napięciu piłkarskiego święta. Zwycięstwo 5:4 z Jełową przyszło na prawdę bardzo ciężko, należy tutaj wspomnieć, że w tym meczu przegrywaliśmy 3 krotnie i udało nam się wręcz wyrwać jakże ważne 3 punkty.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy chcieli narzucić Żubrom swój siermiężny styl gry, czyli ostra walka o każdy metr boiska bez większej finezji, prosta piłka na najbardziej doświadczonych zawodników Startu, którzy potocznie mówiąc mieli zrobić swoje i w rzeczywistości zrobili.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście po strzale z dystansu który oddał doświadczony Kumiec, nie popisał się przy nim Zioła, który zastępował nieobecnego Kownackiego i goście w 26’ prowadzili 0:1. Nasza drużyna nie spuściła głów i walczyła o odwrócenie niekorzystnego dla nas rezultatu. W 30’ do remisu mógł doprowadzić Hołub, który minął z dużą łatwością dwóch defensorów z Jełowej i znalazł się sam na sam z bramkarzem jednak ten wyczuł jego zamiary i musieliśmy poczekać na kolejną szansę. W 37’ „Gutek” mógł wreszcie świętować swoją pierwszą bramkę po powrocie do naszej drużyny z NKSu, strzelając gola wyrównującego. Dobrym podaniem obsłużył go Perkanowski a ten ładnym strzałem z rogu 14 metra nie dał szans goalkeeperowi gości. Ten gol zdecydowanie tchnął w naszych zawodników ducha zwycięstwa i co raz śmielej atakowaliśmy na połowie rywali. W 45’ pięknym golem z dobrych 20 metrów popisał się Wsół, który mając dość dużo miejsca w środku pola podprowadził sobie piłkę i huknął jak z armaty nie dając szans bramkarzowi rywali. Na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 2:1.

Na drugą połowę Żubry wyszły pełne wiary we własne umiejętności i to, że spokojnie możemy kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, tak też było, nasza drużyna prowadziła grę, kreując sobie dobre okazje do podwyższenia wyniku na 3:1. Jednak od 60 do 66 minuty wpadły aż 4 gole w tym aż trzy dla gości. W 60’ na ok 18 metrze zawodnika gości faulował Perkanowski za co sędzia podyktował rzut wolny, jak można się domyśleć po tym stałym fragmencie z gola na 2:2 mogli cieszyć się goście a najbardziej Stępień, który wsadził Ziole piłkę za kołnierz. Jakby tego było mało chwilę później w 61’ jego wyczyn tyle, że strzałem z dystansu powielił Kumiec i przegrywaliśmy 2:3. W 64’ W pole karne gości wparował rozpędzony Hołub, którego faulował obrońca gości, sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł młodszy z braci Raszewskich i pewnie umieścił piłkę w siatce doprowadzając do remisu 3:3. Niestety ten wynik długo się nie utrzymał, gdyż w 66’ gola pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową strzelił Sikora i mieliśmy wynik 3:4. Taki obrót spraw nie podłamał naszych zawodników, którzy w 75' doprowadzili po raz kolejny do remisu tym razem na 4:4 a konkretnie po raz drugi Hołub, który wykończył dobrą dwójkową akcję Rolnika i Dumańskiego a w konsekwencji dośrodkowanie tego drugiego. W 80' naszych kibiców zgromadzonych na stadionie do euforii doprowadził Sylwek Rolnik, który strzelił gola na 5:4 i jak się okazało 10 minut później gola na wagę zwycięstwa w tym jakże emocjonującym i zaciętym meczu.

Skład Żubrów: Zioła - Lewkowicz, Krawczyk, Nawrot, Raszewski D. - Szramski (58' Wojciechowski), Perkanowski (66' Rolnik), Wsół, Doniec (82' Gołębiowski), Dumański - Hołub