Follow Us!

Image

Sezon 2016/17 w klasie okręgowej rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, więc nadeszła chwila by oficjalnie zaprezentować kadrę piłkarzy, jaka reprezentować będzie LZS Żubry Smarchowice Śląskie. Zanim jednak do tego dojdzie warto zrobić rachunek zysków i strat w porównaniu z ubiegłym sezonem oraz zebrać trochę w statystyk naszej nowej kadry. Nasza kadra liczy 28 zawodników, z czego tzw. zawodników do gry, na których trener będzie mógł liczyć na meczach i na treningach jest ok. 20, czyli jest to solidna grupa, z której nasz selekcjoner będzie musiał wybrać 11 podstawowych zawodników i 7 rezerwowych.

Image

Sezon 2016/17 w klasie okręgowej rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, więc nadeszła chwila by oficjalnie zaprezentować kadrę piłkarzy, jaka reprezentować będzie LZS Żubry Smarchowice Śląskie. Zanim jednak do tego dojdzie warto zrobić rachunek zysków i strat w porównaniu z ubiegłym sezonem oraz zebrać trochę w statystyk naszej nowej kadry. Nasza kadra liczy 28 zawodników, z czego tzw. zawodników do gry, na których trener będzie mógł liczyć na meczach i na treningach jest ok. 20, czyli jest to solidna grupa, z której nasz selekcjoner będzie musiał wybrać 11 podstawowych zawodników i 7 rezerwowych.

 Najstarszym piłkarzem Żubrów wciąż aktywnym meczowo jest Edek Janczak mający na swoim "liczniku" 48 wiosen, za nim plasuje się Piotr Hrebenyk z 45 wiosnami za sobą oraz zamykający listę 40 latków 43 letni Marek Krawczyk. Kadra młodzieżowców w tym sezonie liczy aż 5 zawodników, jest to świetna wiadomość, gdyż piłkarzy o statusie młodzieżowca gotowych do gry w okręgówce bardzo ciężko znaleźć. Najmłodszym zawodnikiem jest 18 letni Dawid Palica, który dopiero w grudniu świętować będzie swoje 19 urodziny, kolejny jest 19 letni Norbert Grzyb a podium zamyka Konrad Janczak również 19 letni zawodnik. W drużynie nie dominuje żadne z imion, można zaobserwować powtarzalność np. 2 Grzegorzów, Pawłów, Łukaszów, Przemysławów itd.

Rachunek zysków i strat naszego zespołu przedstawia się następująco. Z drużyny Żubrów odeszli:

Krzysztof Raduchowski – NKS Start Namysłów (transfer definitywny),

Kamil Hołub – NKS Start Namysłów (transfer definitywny decyzją OZPN),

Marek Wandycz – Pogoń Mikowice (transfer definitywny po wypożyczeniu)

Kacper Sikora – nie wznowił treningów

Przy transferze Kamila do NKSu należy się wyjaśnienie. Dlaczego piszemy o decyzji OZPN, mianowicie kluby nie dogadały się co do transferu. Wobec chęci gry Kamila w Namysłowie Opolski Związek Piłki Nożnej wg. przepisów obowiązujących w polskiej piłce przychylił się do jego prośby o zmianę barw klubowych, za co Żubry otrzymają zadośćuczynienie przewidziane w przepisach.

Oczywiście dziękujemy wszystkim opuszczającym nas zawodnikom za grę dla Żubrów a przede wszystkim Kamilowi i Krzyśkowi, którzy w naszej drużynie strzelili masę goli i dawali z siebie na boisku maxa, wnosili do niej jakość i doświadczenie. Życzymy im jak najwięcej minut w nowym zespole oraz sporych łupów bramkowych.

Pora przejść do spraw bardziej przyjemnych, mianowicie transferach do naszego klubu, których jest aż pięć a są to:

Kamil Czerwiec (Polonia Domaszowice wypożyczenie)

Sylwester Rolnik (Polonia Domaszowice wypożyczenie)

Kamil Sabok (Bizon Bąkowice wypożyczenie)

Łukasz Perkanowski (Agroplon Głuszyna)

Kacper Dumański (FC Wrocław Academy wypożyczenie)

Sylwetki pozyskanych zawodników postaram się przedstawić w kilku zdaniach choć łatwe to nie będzie, gdyż do zaprezentowania swoich umiejętności nie mieli niestety zbyt wielu okazji. Kamila Czerwca, który nominalnie gra na pozycji prawego lub lewego pomocnika, wiernym kibicom Żubrów przedstawiać nie trzeba, gdyż reprezentował on nasze barwy w sezonie 2011/12, przebojowy, szybki, z dobrą techniką skrzydłowy powinien być solidnym wzmocnieniem wobec problemów na skrzydle jakie mieliśmy w ubiegłym sezonie. Kolejny zawodnik pozyskany z Domaszowickiej Polonii to Sylwester Rolnik, 23 letni napastnik/skrzydłowy, który dysponuje świetnym przyspieszeniem i bardzo ciekawą techniką użytkową, będzie starał się wypełnić lukę po Kamilu Hołubie, który zawiesił poprzeczkę niezwykle wysoko. Kolejny Kamil w naszej kadrze to zawodnik o statusie młodzieżowca pozyskany z Bizona Bąkowice, który sam zgłosił akces do gry w barwach Żubrów. Grający na pozycji napastnika 20 letni Kamil Sabok, będzie miał niezwykle trudne zadanie, by przekonać trenera do swoich umiejętności, miejmy nadzieję że poradzi sobie na wiele wyższym poziomie niż grał dotychczas. Kolejny z nowych nabytków to Łukasz Perkanowski, 21 letni, grający na pozycji obrońcy wychowanek Widawy Lubskiej, przeszedł do naszego klubu na zasadzie transferu wolnego, gdyż po nieudanej przygodzie w Agroplonie Głuszyna przez okres 12 mcy nie grał w żadnym klubie. Ostatni z nabytków naszego zespołu to bardzo dobrze znany naszym kibicom Kacper Dumański, kolejny młodzieżowiec pozyskany na zasadzie wypożyczenia z FC Wrocław Academy, grający w ubiegłym sezonie na wypożyczeniu w IV Ligowym GKSie Kobierzyce, wraca do klubu, w którym stawiał pierwsze kroki jako piłkarz. Pozyskujemy zawodnika, młodego zarazem ze sporym doświadczeniem i dużymi umiejętnościami, miejmy nadzieję, że spełni pokładane w nim nadzieje.

Całą kadrę naszej drużyny znajdziecie w zakładce "LZS Żubry"  -> KADRA"

Pozostaje mieć nadzieję na to, że nadchodzący sezon będzie dla nas lepszy i będzie obfitował w większe niż dotychczas zdobycze punktowe oraz na to że szczęście uśmiechnie się w stronę Smarchowickich Żubrów.

Mapa dojazdu

Mecz LZS Śląsk Łubniany vs LZS Żubry za
 Historia spotkań
Toggle Bar