Remisowi wyjadacze

Image

Mecz remisowych wyjadaczy teoretycznie nie mógł się skończyć inaczej niż podziałem punktów, w praktyce skończyło się wynikiem 3:3 czyli zgodnie z przewidywaniami. Piłkarze z Opola to jedna z czołowych ekip naszej Okręgówki do ligowego podium tracą zaledwie 4 punkty i pewne było, że spotkanie z nimi będzie należało do bardzo zaciętych i trudnych pojedynków. Rywale grają bardzo twardo, czasami jest to futbol wręcz brutalny z użyciem łokci czy wyprostowanych nóg o czym przekonali się dobitnie Sabok czy Gołębiowski, którzy spotkanie kończyli z rozciętą skóra na piszczelach mimo iż chronią ich ochraniacze. 

Spotkanie standardowo rozpoczęło się od wzajemnego badania się obu zespołów, groźniej zaakcentowali to goście w 8' gdy pod bramką Kownackiego zrobiło się gorąco. W 9' szybko odpowiedziały Żubry gdy Sabok ładnie podał do Bezaka jednak ten nieczysto trafił główką i musieliśmy poczekać chwilę na to by zdobyć bramkę otwierającą wynik. W 15' ładne podanie ze środka pola od Dońca wykorzystał idealnie Bezak, który urwał się obrońcy i z wielkim spokojem trafił do bramki rywala otwierając wynik meczu. W 20' kolejny groźny atak Żubrów, który finalizował Mariusz Raszewski, jednak nasz doświadczony pomocnik trafił tylko w słupek uderzając groźnie z ok 20 metrów, piłkę jeszcze próbował dobijać Sabok, jednak jego strzał z pierwszej piłki był bardzo niecelny. W 24' kolejny szybki atak naszej ekipy przerwany faulem na Saboku, do piłki podchodzi Doniec i groźnie uderza na bramkę, jednak goalkeeper gości spisuje się doskonale broniąc strzał naszego rozgrywającego. W 35' piłkarze Rodła próbowali się odgryźć jednak na posterunku był Kownacki, który obronił ładny techniczny strzał z 25 metra. Niestety chwilę później bo w 36' rywale zdobywają bramkę kontaktową, po sporym zamieszaniu w naszym polu karnym. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się remisem 1:1, nasi piłkarze w 46' stworzyli groźną akcję, po której raz faulowany w polu karnym był nasz zawodnik dwa do piłki która leciała wprost w ręce bramkarza doskoczył Doniec i spowodował tym błąd obrońcy z Opola który skierował piłkę nie tyle do własnej siatki, co piłka przekroczyła linię a łapiący ja bramkarz starał się oszukać dobrze ustawionego sędziego liniowego, który dał sygnał głównemu by gola uznać. Tak więc na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu Żubrów 2:1.

Druga część meczu to ponownie dużo walki i przewaga w posiadaniu piłki gości, którzy mieli przewagę w środku pola, jednak pierwsza groźna akcja w tej połowie miała miejsce dopiero w 62' piłkę od Bezaka, który pięknie urwał się po raz kolejny obrońcy, otrzymał Doniec i w sytuacji gdy mógł zapytać bramkarza w który róg chce dostać piłkę, strzelił prosto w niego. Można powiedzieć że wręcz dwustu procentowa sytuacja mogła ustawić mecz ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Gra toczyła się dalej a pod bramką Kownackiego robiło się z sekundy na sekundę co raz groźniej. W 63' strzał z rzutu wolnego z trudem nasz bramkarz obronił i sparował piłkę na rzut rożny. Z tego nieszczęsnego cornera piłkarze Rodła strzelili gola na 2:2 wykorzystując gapiostwo naszych piłkarzy. W 74' kolejny raz zagotowało się pod naszą bramką ale w stu procentowej sytuacji pomylił się napastnik gości. W 76' pada gol dla Rodła na 2:3, piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko bramki, zawodnika Opola i Kownacki był bez szans. Nasi piłkarze nie poddawali się i walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku, można powiedzieć że obrońcy z Opola byli nękani przez naszych zawodników. Zmiana ustawienia na 3-5-2 przez naszą drużynę dało pożądany efekt dopiero w 93 minucie gdy w zamieszaniu w polu karnym Rodła najlepiej odnalazł się Rolnik i wywołał euforię wśród kibiców jak i ławki rezerwowych trafiając na 3:3. 

Bardzo ciężki mecz, który mógł się ułożyć całkiem inaczej gdybyśmy prowadzili 3:1. Teraz można gdybać, jednak należy cieszyć się z 1 punktu, który wyrwaliśmy w ostatnich minutach przedłużonego czasu gry.

Skład Żubrów: Kownacki - Gołębiowski (80' Zioła), Krawczyk, Stadniczuk G. (84' Domalewski), Raszewski D. - Sabok, Doniec (70' Rolnik), Raszewski M., Perkanowski (70' Nawrot), Lewkowicz - Bezak

Rezerwowi: Woźniak M., Palica

Bramki dla Żubrów: Bezak 15', Grendziak 46' (samobójcza), Rolnik 93'

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
So, 09. Mar. 2019 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Poprzednia kolejka

Kolejka 15
17. Lis. 2018
Chrzastowice  0  -  4  Kolonowskie
Gronowice  1  -  2  Rudniki
LZS ZUBRY  4  -  0  Kotórz
Mechnice  4  -  1  Krasiejów
Skorogoszcz  2  -  2  Byczyna
Rodło  2  -  6  Jełowa
Lewin Brzeski  1  -  3  Niemodlin
Łubniany  1  -  2  Wołczyn

Tabela Sezon 2018/2019

Klasa Okręgowa Gr 1

# Zespół MP PTS
1 Olimpia Lewin Brzeski 15 33
2 LZS Skorogoszcz 15 33
3 KS Unia Kolonowskie 15 28
4 LZS Mechnice 15 27
5 LZS Śląsk Łubniany 15 25
6 LZS Jełowa 15 25
7 KS Krasiejów 15 24
8 MKS Wołczyn 15 23
9 UKS Rodło Wiking Opole 15 23
10 Sokół Niemodlin 15 22
11 LZS Żubry Smarchowice 15 20
12 LZS Chrząstowice 15 19
13 Hetman Byczyna 15 15
14 LZS Rudniki 15 11
15 LZS Gronowice 15 10
16 Silesius Kotórz Mały 15 3

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
Datum So, 09. Mar. 2019 Beginn 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet