GKS Grodków - LZS Żubry 2:3

Image

Środowe spotkanie rozgrywane 3 maja z GKSem Grodków, należało do gatunku meczów ciężkich, gdyż obie drużyny miały przed meczem podobną liczbę punktów, a także od początku rundy walczą o oddalenie się od strefy spadkowej. Drużyna Żubrów na spotkanie z GKSem wybrała się w optymalnym składzie, jednak było widać po naszych zawodników, że majówka im się nie przysłużyła. W pierwszej połowie meczu to Żubry były bliżej zdobycia gola po sytuacjach Bezaka oraz M. Raszewskiego, jednak po zaledwie 2-3 groźnych akcjach piłka nie znalazła drogi do bramki i wynik do przerwy to 0:0.

Druga część meczu obfitowała w więcej ciekawych akcji a także bramek. Od mocnego naporu rozpoczęli piłkarze z Grodkowa i to przyniosło efekt w postaci gola w 55' na 1:0. Nie dane było im jednak cieszyć z tej bramki zbyt długo gdyż trzy minuty później w 58' po ładnej akcji Bezaka gola strzelił T. Stadniczuk. Żubry postanowiły iść za ciosem i to przyniosło efekt w postaci drugiego gola w 60' nasz snajper Paweł Bezak wychodzi zwycięsko z pojedynku sam na sam z bramkarzem i mamy 1:2. Minutę później mogło być 1:3 ale swojej sytuacji nie wykorzystał Dumański, jednak można mu wybaczyć tą akcję, gdyż oddawał strzał z ostrego kąta. W 76' po raz kolejny znaleźliśmy się pod bramką Grodkowskiego zespołu a konkretnie Rolnik, jednak jego strzał trafił w poprzeczkę i gospodarze mogli odetchnąć z ulgą. Co nie udało się Sylwkowi, udało się Pawłowi Bezakowi, który w 84' strzelił gola na 1:3. Przy tej akcji sam napastnik miał wątpliwości czy nie był na pozycji spalonej, jednak arbiter liniowy wskazał by kontynuować akcję a nasz napastnik nie zmarnował 100 % sytuacji na zdobycie gola. Mimo iż Grodków miał zaledwie 6 minut plus doliczony czas na odrobienie strat nie rezygnował i ostro nacierał na nasz zespół. Ich ambicja i determinacja została wynagrodzona golem na 2:3 w końcowych minutach meczu.

Cieszymy się z wygranej, choć spotkanie było w mojej subiektywnej ocenie na remis, być może gdyby gospodarze mieli więcej zmian lub szczęścia z Grodkowa wyjechalibyśmy z 1 punktem. Tym samym przy porażce Gronowic z Chrząstowicami awansowaliśmy na pozycję lidera rundy wiosennej.

Skład Żubrów: Kownacki - Palica, Krawczyk, Stadniczuk G., Gołębiowski (72' Rolnik) - Raszewski D., Stadczniuk T.(84' Wróbel), Raszewski M. (83' Perkanowski), Doniec, Dumański - Bezak (86' Zioła)

Rezerwowi: Lewkowicz, Pukas, Zając

Bramki: Stadniczuk T. 58', Bezak 60', 84'