W powiecie rządzą Żubry

Image

Pojedynki derbowe pomiędzy Żubrami a Starościnem zawsze miały swój smaczek, obie drużyny dzieli zaledwie 27 km więc nikomu nie trzeba mówić jak obie drużyny podchodzą do takich meczów. Żubry będące na fali w rundzie wiosennej na wyjazd do Starościna udały się bez kompleksów, mimo iż przeciwnik był bardzo wymagający i zajmował pozycję lidera Klasy Okręgowej. W spotkaniu nie zabrakło pięknych strzałów, parad bramkarzy, kartek obu kolorów a także co najważniejsze bramek. Bramek, których więcej strzeliły Smarchowickie Żubry. Warto podkreślić, że to nasza drużyna prowadziła w tym spotkaniu 0:2, a gospodarze potrafili zdobyć bramkę tylko z rzutu karnego. Wynik 1:2 na korzyść naszej drużyny nad ekipą ze Starościna, to pierwsza wygrana od 13 września 2014 roku, wtedy na własnym boisku pokonaliśmy drużynę rywala 3:2.

Pierwsze minuty meczu to walka obu zespołów w środku pola, która nie przekładała się na ładne akcje zagrażające obu bramkarzom. W 10' ładne podanie ze środka otrzymał Bezak i byłby w idealnej sytuacji do zdobycia gola gdyby sędzia liniowy nie zasygnalizował pozycji spalonej. W 14' po raz kolejny nasz napastnik znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak nie trafił czystko w piłkę głową i ta wyleciała poza boisko. W 15' bardzo aktywny Bezak wyprowadził Żubry na prowadzenie, pięknie jeden na jeden wygrał pojedynek z obrońcą Starościna i na raty pokonał bramkarza gospodarzy, 0:1 dla Żubrów i wielka radość naszej drużyny. W 19' groźną akcję przeprowadzili podrażnieni gospodarze a konkretnie Łuniewski, jednak jego akcja nie została sfinalizowana bramką. W 27' bardzo dobry mocny strzał z dystansu oddał Doniec, ale nie znalazł on drogi do bramki. W 36' gospodarze ze Starościna stanęli przed idealną wręcz 100% sytuacji do wyrównania jednak piękna paradą popisał się Kownacki chroniąc Żubry przed utratą bramki. Końcówka pierwszej połowy to ciągłe groźne ataki gospodarzy. Najpierw w 41' bardzo ładnie i groźnie uderzali na bramkę Kownackiego a w 43' ich strzał wylądował na poprzeczce. Mimo tego naporu nie zdołali sforsować naszej defensywy z bramkarzem na czele. 

Druga połowa meczu rozpoczęła się od szybkiego ataku Żubrów i strzału Dońca z główki, piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek świątyni gospodarzy. W 49' po świetnym podaniu Dońca w bardzo dobrej sytuacji na zdobycie bramki znalazł się Dumański jednak jego strzał został zablokowany przez obrońcę, być może gdyby dojrzał lepiej ustawionego Bezaka mogłoby być 0:2. Co się odwlecze to nie uciecze i w 58' to powiedzenie tym razem sprawdziło się. Rzut wolny dla Żubrów odległość ok 35 metrów do bramki, do piłki podchodzi doświadczony Mariusz Raszewski i pięknym strzałem w okienko umieszcza piłkę w siatce powiększając prowadzenie naszej drużyny na 0:2. W 66' Starościn przeprowadza groźną kontrę a konkretnie Szczupakowski, który w pojedynku jeden na jeden z Gołebiowskim okazuje się być lepszy, przewracając się o wystawioną noge naszego obrońcy. Sędzia nie ma wątpliwości i wskazuje na 11 metr, do piłki podchodzi sam poszkodowany i pewnie egzekwuje rzut karny strzelając gola honorowego na 1:2. Gol dla Starościna nie podłamał naszych zawodników, wręcz przeciwnie napędził ich do jeszcze cięższej pracy i walki. W 70' mocny mierzony strzał Dońca z dystansu z trudem na rzut rożny paruje bramkarz gospodarzy. Z tej samej akcji bo z rzutu rożnego Dumański ładnie dokręca piłkę w samo okienko a obrońca Staroscina główką ratuje swój zespół przed utratą gola. Do końca spotkania nie brakowało walki i ostrych starć o czym świadczy liczba kartek 6 żółtych dla Starosćina oraz 2 dla Żubrów a także jedna czerwona w konsekwencji dwóch żółtych dla Starościna. W ostatnich minutach spotkania a konkretnie w 90' Dumański mógł trafić na 3:1 z rzutu wolnego jednak jego strzał piękną paradą z okienka bramki ściągnął bramkarz gospodarzy.

Bardzo ładny mecz w wykonaniu naszej drużyny, dyscyplina taktyczna, walka, i chęć pomagania sobie to charakteryzowało nasz zespół. Piłkarze Żubrów w niczym nie przypominali zagubionej ekipy ze spotkania z Chrząstowicami gdzie zabrakło wielu z wyżej wymienionych czynników. Już w sobotę kolejny ciężki mecz z drużyną z początku tabeli. Tym razem do Smarchowic zawita KS Unia Kolonowskie. Mecz o godzinie 17:00.

Skład Żubrów: Kownacki - Gołębiowski, Krawczyk, Stadniczuk G., Raszewski D. - Dumański, Stadniczuk T. Raszewski M., Doniec (89' Nawrot), Lewkowicz - Bezak (85' Rolnik)

Rezerwowi: Zioła, Pukas, Domalewski, Perkanowski, Sabok

Bramki: Szczupakowski 68' (rzut karny) - Bezak 15', Raszewski M. 58'

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 14
So, 10. Lis. 2018 13:00
KS Krasiejów
Krasiejów
8:0 LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY

Poprzednia kolejka

Kolejka 14
10. Lis. 2018
Kolonowskie  1  -  1  Łubniany
Wołczyn  1  -  2  Lewin Brzeski
Niemodlin  4  -  2  Rodło
Jełowa  1  -  4  Skorogoszcz
Byczyna  1  -  2  Mechnice
Krasiejów  8  -  0  LZS ZUBRY
Kotórz  0  -  1  Gronowice
Rudniki  2  -  4  Chrzastowice

Tabela Sezon 2018/2019

Klasa Okręgowa Gr 1

# Zespół MP PTS
1 Olimpia Lewin Brzeski 14 33
2 LZS Skorogoszcz 14 32
3 LZS Śląsk Łubniany 14 25
4 KS Unia Kolonowskie 14 25
5 KS Krasiejów 14 24
6 LZS Mechnice 14 24
7 UKS Rodło Wiking Opole 14 23
8 LZS Jełowa 14 22
9 MKS Wołczyn 14 20
10 LZS Chrząstowice 14 19
11 Sokół Niemodlin 14 19
12 LZS Żubry Smarchowice 14 17
13 Hetman Byczyna 14 14
14 LZS Gronowice 14 10
15 LZS Rudniki 14 8
16 Silesius Kotórz Mały 14 3

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 15
Datum So, 17. Lis. 2018 Beginn 13:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- Silesius Kotórz Mały
Kotórz

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet