Zimny prysznic w Wielką Sobotę

Image

W Wielką Sobotę w przeddzień Świąt Wielkanocnych, Żubry na własnym boisku podejmowały drużynę 1.FC Chronstau Chrząstowice. W tabeli przed spotkaniem dzieliły nas zaledwie dwa oczka, więc dla drużyny ze Chrząstowic był to mecz aby odrobić utraconą pozycję natomiast dla Żubrów kolejna okazja by odskoczyć od strefy spadkowej a przy pomyślnym wyniku w spotkaniu Kotórz - Kolonowskie wskoczyć na 10 pozycję w tabeli. Niestety goście nie chcieli nam pomóc w realizacji naszych planów i bardzo mądrze realizowali swój, czyli pokonać Żubry za wszelką cenę. Opłaciło im się to gdyż wygrali spotkanie 0:2 i zdobyli komplet punktów przeskoczyli naszą drużynę w tabeli i awansowali na 10 miejsce. 

Spotkanie od samego początku nie szło po naszej myśli już pierwsze minuty pokazały, że rywale przyjechali ostro walczyć o każdy metr boiska i zależy im na wywiezieniu korzystnego rezultatu. Natomiast naszym piłkarzom brakowało tej iskry, którą prezentowali w poprzednich 4 meczach, zdecydowanie wyglądało to albo na zły dzień albo na zbytnie rozluźnienie. W 10' goście wychodzą na prowadzenie, piłkę w zamieszaniu w naszej szesnastce źle wybija D. Raszewski, do bezpańskiej piłki doskakuje zawodnik Chrząstowic i mierzonym strzałem przy lewym słupku naszego bramkarza umieszcza ją w siatce. Żubry próbują narzucić swój styl oraz prowadzić grę, jednak nasze ataki są rozbijane przez twardo walczących zawodników drużyny przeciwnej. W 27' Dumański ładnie strzela jednak goalkeeper gości popisuje się świetną robinsonadą i nadal na prowadzeniu pozostają rywale. Do przerwy wynik bez zmian czyli 0:1 dla Chrząstowic a sytuacji by zmienić tą niekorzystną sytuację nie stwarzaliśmy zbyt wiele.

Na drugą połowę po suszarce ala Alex Ferguson nasi piłkarze wyszli na boisko by udowodnić sobie, trenerowi i kibicom, że potrafią dać z siebie więcej i potrafią grać tak samo jak w poprzednich meczach, jednak już w 52' dostajemy kolejną bramkę na 0:2, która nie powinna zostać uznana, gdyż zawodnik gości był na pozycji spalonej. Jak doskonale wiemy sędziowie potrafią się mylić w Champions League to co dopiero w Kl. Okręgowej. Żubry nie mają nic do stracenia z biegiem czasu trener dokonuje, coraz śmielszych zmian by wzmocnić siłę rażenia naszej drużyny. Roszady kadrowe przynoszą spodziewany rezultat, gdyż po zagraniu piłki ręką w polu karnym rywali przez jednego z ich zawodników w 75' mamy świetną okazję na strzelenie gola kontaktowego. Do piłki podchodzi nasz etatowy wykonawca rzutów karnych Paweł Doniec i niestety trafia pechowo w słupek, nie wykorzystuje prezentu danego nam przez los. Chwilę później bo w 80' Domalewski, który zmienił Dońca staje przed świetną okazją do strzelenia gola, jednak z ostrego kąta jego strzał lewą nogą minimalnie mija słupek bramki rywala. Do końca meczu Żubry walczyły aby odwrócić niekorzystny rezultat jednak było już za późno i spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:2.

Szkoda straconych punktów, zwłaszcza że był to mecz u siebie i że mogliśmy jeszcze bardziej oddalić się od strefy spadkowej, jednak nie zasypujemy gruszek w popiele i walczymy dalej, ciężko pracując na treningach i na boisku. Już w sobotę o godzinie 16:30 na boisku rywala, bardzo ciężki, ponadto derbowy pojedynek z liderem klasy okręgowej czyli z LZSem Starościn, na który serdecznie zapraszamy wszystkich naszych sympatyków.

Skład Żubrów: Kownacki - Gołębiowski(65' Rolnik), Krawczyk (56' Nawrot), Stadniczuk G., Raszewski D., Dumański, Doniec(76' Domalewski), Raszewski M., Stadniczuk T., Lewkowicz (87' Sabok) - Bezak

Rezerwowi: Zając, Czerwiec, Zioła

Mecz trwał: 103 minuty (54' + 49')

PS: W pierwszej połowie sędziemu głównemu prawdopodobnie zaciął się zegarek :)

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
So, 09. Mar. 2019 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Poprzednia kolejka

Kolejka 15
17. Lis. 2018
Chrzastowice  0  -  4  Kolonowskie
Gronowice  1  -  2  Rudniki
LZS ZUBRY  4  -  0  Kotórz
Mechnice  4  -  1  Krasiejów
Skorogoszcz  2  -  2  Byczyna
Rodło  2  -  6  Jełowa
Lewin Brzeski  1  -  3  Niemodlin
Łubniany  1  -  2  Wołczyn

Tabela Sezon 2018/2019

Klasa Okręgowa Gr 1

# Zespół MP PTS
1 Olimpia Lewin Brzeski 15 33
2 LZS Skorogoszcz 15 33
3 KS Unia Kolonowskie 15 28
4 LZS Mechnice 15 27
5 LZS Śląsk Łubniany 15 25
6 LZS Jełowa 15 25
7 KS Krasiejów 15 24
8 MKS Wołczyn 15 23
9 UKS Rodło Wiking Opole 15 23
10 Sokół Niemodlin 15 22
11 LZS Żubry Smarchowice 15 20
12 LZS Chrząstowice 15 19
13 Hetman Byczyna 15 15
14 LZS Rudniki 15 11
15 LZS Gronowice 15 10
16 Silesius Kotórz Mały 15 3

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
Datum So, 09. Mar. 2019 Beginn 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet