Olimpia kolejną pokonaną drużyną

Image

Spotkanie z Olimpią Lewin Brzeski zapowiadało się na ciężki pojedynek, ze względu na nie wielką różnicę punktową jaka dzieliła obie drużyny przed meczem oraz na to iż w poprzedniej rundzie rywale czuli się bardzo skrzywdzeni przez sędziego, gdy ulegli naszej drużynie 1:0. Mecz w pierwszej połowie nie był widowiskiem nadzwyczaj pięknym obie drużyny walczyły jak równy z równym i bardzo ciężko było wskazać, która z drużyn przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Częściej przed bramką Dzudzika gościli nasi zawodnicy, jednak nie stwarzali oni na tyle groźnych sytuacji by pokonać goalkeepera gospodarzy. Ponadto już w 25' spotkania trener musiał zmienić taktykę i ustawienie drużyny, gdyż kontuzji prawej nogi doznał Palica a w jego miejsce na boisku pojawił się Lewkowicz. Pierwsza połowa zakończyła się remisowym wynikiem 0:0.  

Druga część meczu rozpoczęła się wyśmienicie dla naszego zespołu, o piłkę ambitnie powalczył Lewkowicz, który podał do Bezaka, ten wygrał pojedynek z obrońcą rywali i zdołał dośrodkować w pole karne tam pomylili się obrońcy z Lewina a do piłki dopadł Paweł Doniec i pewnym strzałem w 46' umieścił piłkę w siatce drużyny z Lewina, i tym samym wyszliśmy na prowadzenie 0:1. Gospodarze starali się odgryźć i to bardzo szybko bo już w 48' mogło być 1:1 jednak w stuprocentowej sytuacji na nasze szczęście pomylił się zawodnik Olimpii i dalej mogliśmy się cieszyć z prowadzenia. W 50' katastrofalny błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Dumański, który wygrał pojedynek z Dudzikiem i cieszyliśmy się z prowadzenia 0:2. Nasi rywale z Lewina po raz kolejny po stracie gola starali się groźnie odgryźć jednak jak za pierwszym razem była to nieudana próba. W 69' piłkarze gospodarzy musieli sobie radzić w 10, gdyż Robert Mączyński otrzymał czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych, i musiał opuścić plac gry. Cała ta sytuacja nie podcięła jednak skrzydeł rywalom, wręcz przeciwnie grali ambitniej i stwarzali groźne sytuacje. W 83' sędzia dopatrzył się dość wątpliwego faula G. Stadniczuka na zawodniku gospodarzy w polu karnym i podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Kramczyński. Wynik meczu do końca nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się 1:2 dla Żubrów.

Kolejne 3 punkty dla naszej drużyny i kolejny awans w tabeli na 11 miejsce. Miejmy nadzieję, że marsz ku wyższym miejscom w ligowej układance będzie trwał jak najdłużej. W Wielką Sobotę gramy u siebie z drużną 1FC Chronstau Chrząstowice o godzinie 13:00. 

Skład Żubrów: Kownacki - Palica (25' Lewkowicz), Krawczyk, Stadniczuk G., Gołębiowski - Raszewski D. Stadniczuk T. (83' Domalewski), Doniec (74' Nawrot), Raszewski M., Dumański - Bezak (90' Zioła)

Rezerwowi: Woźniak M., Perkanowski, Zając

Mecz trwał: 95 minut (40'+45')

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
So, 09. Mar. 2019 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Poprzednia kolejka

Kolejka 15
17. Lis. 2018
Chrzastowice  0  -  4  Kolonowskie
Gronowice  1  -  2  Rudniki
LZS ZUBRY  4  -  0  Kotórz
Mechnice  4  -  1  Krasiejów
Skorogoszcz  2  -  2  Byczyna
Rodło  2  -  6  Jełowa
Lewin Brzeski  1  -  3  Niemodlin
Łubniany  1  -  2  Wołczyn

Tabela Sezon 2018/2019

Klasa Okręgowa Gr 1

# Zespół MP PTS
1 Olimpia Lewin Brzeski 15 33
2 LZS Skorogoszcz 15 33
3 KS Unia Kolonowskie 15 28
4 LZS Mechnice 15 27
5 LZS Śląsk Łubniany 15 25
6 LZS Jełowa 15 25
7 KS Krasiejów 15 24
8 MKS Wołczyn 15 23
9 UKS Rodło Wiking Opole 15 23
10 Sokół Niemodlin 15 22
11 LZS Żubry Smarchowice 15 20
12 LZS Chrząstowice 15 19
13 Hetman Byczyna 15 15
14 LZS Rudniki 15 11
15 LZS Gronowice 15 10
16 Silesius Kotórz Mały 15 3

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
Datum So, 09. Mar. 2019 Beginn 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet