Inaugruacja rundy wiosennej

Image

18 marca 2017 roku, tego dnia zainaugurowała rozgrywki w rundzie wiosennej opolska klasa okręgowa. Występującej w niej Żubry wraz z Victorią Chróścice w 16 kolejce spotkań również. Czekaliśmy długo i wreszcie się doczekaliśmy, drużyna ze Smarchowic Śląskich podejmowała u siebie wspomnianą Victorię, kolejny mecz obu drużyn i ponownie pada w nim wynik remisowy. Tym razem kibice zgromadzeni na boisku w Smarchowicach Śląskich nie mogli narzekać na nudę, gdyż w spotkaniu padło aż 6 goli, a to nie wszystko. Dodatkowe atrakcje zapewniła nam aura, deszcz, grad, porywisty wiatr tego również nie zabrakło. Trener miał do dyspozycji 19 zdolnych do gry zawodników z nich wybrał meczową 18 poza którą znalazł się Wróbel. Za kartki pauzować musiał M. Gołębiowski natomiast z powodu kontuzji poza kadrą znaleźli się Pukas oraz Sabok.

Wracając do meczowych emocji, wynik spotkania to 3:3 (2:2), jako pierwsi bramkarza rywali pokonali piłkarze Żubrów a konkretnie Paweł Doniec. Nasz kapitan znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, piłkę w pole karne rywala w 19' dośrodkował Wsół, ta trafiła do Bezaka, który wypatrzył Dońca a ten nie zmarnował stu procentowej sytuacji i mieliśmy 1:0. Nasi zawodnicy postanowili iść za ciosem a konkretnie debiutujący w oficjalnym meczu Żubrów Bezak, który w 24' ładnie poradził sobie z rywalami, jednak nie udało mu się zamienić pięknej indywidualnej akcji na gola. Niestety w 29' odpowiedzieli goście, którzy w bardzo łatwy sposób skorzystali z gapiostwa naszej drużyny i zamienili dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola i mieliśmy 1:1 i spotkanie zaczęło się tak na prawdę od nowa. Niespełna 10 minut później bo w 37, z pozoru łatwy do złapania strzał z dystansu, który w normalnych warunkach nie sprawiłby Kownackiemu kłopotu, okazał się być decydujący, nasz bramkarz wypuścił piłkę z rąk z czego zdołał skorzystać Damian Polok zamieniając kiks naszego goalkeepera na bramkę i zrobiło się 1:2. Żubry dalej starały się grać swój futbol i narzucać swoje tempo. Mieliśmy już 2 minutę doliczonego czasu w pierwszej połowie, wtedy do wbiegającego w pole karne Victorii Dumańskiego dostrzegł Bezak, który ładnym podaniem uruchomił "Bunia" a ten został ścięty po raz kolejny przez zawodnika rywala i sędzia nie miał wątpliwości wskazując na wapno. Rzut karny w 45+3' na gola zamienił Paweł Doniec i do szatni schodziliśmy przy wyniku 2:2.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł zmotywowany i pewny swoich umiejętności i możliwości. Bardzo szybko przekonali się o tym goście, którym w 47' gola po kolejnej bardzo ładnej składnej akcji Bezaka i Dumańskiego sfinalizował Doniec, kompletując w meczu hat - tricka. Warto w tym miejscu pochwalić współpracę na linii Dumański - Bezak, która w tym meczu cieszyła oko ławki rezerwowych jak i kibiców zgromadzonych na obiekcie Żubrów. Nie minęło zbyt wiele czasu a na 4:2 mógł podwyższyć M. Raszewski, który z 25 metrów kropnął na bramkę strzeżoną przez Walkowicza, ten jednak nie dał się zaskoczyć i piękną paradą sparował piłkę na rzut rożny. W dalszej części meczu, Żubry grały mądrze i kontrolowały przebieg meczu, niestety rywale w nieprzepisowy sposób próbowali, powstrzymywać naszych piłkarzy o czym świadczą 4 żółte kartki otrzymane przez nich w drugiej połowie. W 85' z rzutu wolnego po raz kolejny próbował podwyższyć wynik Paweł Doniec jednak jego strzał zdołał odbić bramkarz rywali. W 88' kibice a także ławka rezerwowych Żubrów zamarła, gdyż po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastian Duda skierował głową piłkę do naszej siatki i uratował jeden cenny punkt dla Chróścic. 5 minut później arbiter główny Pan Łukasz Ślusarek zakończył mecz a końcowy rezultat to 3:3.

Po straconym golu w końcówce meczu ciężko się pozbierać, gdyż pewne 3 punkty zamieniły się w 1 co oznacza, że jest to 7 remis Żubrów w tym sezonie. Pod tym względem jesteśmy niekwestionowanymi liderami, na domiar złego nasi rywale z końca stawki zwyciężyli w swoich potyczkach i spadliśmy na ostatnie miejsce. Jednak musimy być pewni swoich umiejętności a ten mecz powinien nas w tym utwierdzić. Problem ze strzelaniem goli powinniśmy mieć już za sobą o czym świadczą 3 zdobyte gole, należy jeszcze popracować nad tyłami a powinno być już tylko lepiej.

Skład Żubrów: Kownacki - Palica, Krawczyk, Stadniczuk G., Wsół - Dumański, Raszewski M, Stadniczuk T. (62' Domalewski), Doniec, Raszewski D. (62' Rolnik), Bezak

Rezerwowi: Czerwiec, Perkanowski, Zając, Nawrot, Lewkowicz