Prezentacja kadry runda wiosenna

Image

119 dni tyle czasu minie od ostatniej kolejki rundy jesiennej a pierwszą rundy wiosennej, w której przyjdzie nam się mierzyć z Victorią Chróścice. W tym czasie zarząd pracował w pocie czoła, by trener Smarchowickich Żubrów mógł dysponować szeroką kadrą, w której każdy z zawodników będzie prezentował umiejętności pozwalające na grę w klasie okręgowej. Kadra Żubrów na rundę wiosenną liczy 22 gotowych do gry piłkarzy, i z całą stanowczością należy podkreślić słowo gotowych, gdyż nie są to zwodnicy tzw. na papierze. Zanim przejdziemy do spraw przyjemnych podamy informację o ubytkach. Z drużyną pożegnało się pięciu zawodników są to: Mirosław Tokarski (zakończył przygodę z piłką/ został sędzią piłkarskim), Mateusz Fenik (transfer do Widawy Bierutów), Norbert Grzyb (nie wznowił treningów), Konrad Janczak (nie wznowił treningów), Przemysław Ciąglewicz (nie wznowił treningów). Kto natomiast wzmocni nasz zespół?

Od dawna nie jest tajemnicą, że do Żubrów dołączył bardzo doświadczony 37 letni zawodnik Mariusz Raszewski, który ostatnio grał w drużynie IV ligowego Agroplonu Głuszyna. W swojej dotychczasowej karierze Mariusz grał w takich zespołach jak Gryf Brzozowiec, Start Namysłów, Moto-Jelcz Oława, Żubry Smarchowice Śl., Start Namysłów i we wspomnianej wcześniej Głuszynie. Jak widać nasz nowy/stary środkowy pomocnik grał w naszej drużynie tak więc powrócił na stare śmieci, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

Następny z piłkarzy, który wzmocnił naszą drużynę to 23 letni napastnik Marek Pukas, grający dotychczas w A klasowej drużynie Widawie Wilków. Marek ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną, w której do siatki rywali na 14 spotkań trafiał 15 razy, co daje średnio ponad gola na mecz.

Kolejny nowy/stary nabytek to Gracjan Lewkowicz, wychowanek Żubrów, który występował w naszej drużynie w kategoriach młodzieżowych. Mimo niespełna 16 lat (młodzieżowiec), klub wiąże z nim spore nadzieje na przyszłość i liczy, że w najbliższych latach będzie filarem naszej ekipy. Gracjan to ofensywny zawodnik mogący grać w ataku bądź na skrzydle.

Czwarte zimowe wzmocnienie to transfer 24 letniego Tomasza Stadniczuka, grającego dotychczas w A klasowej Pogoni Mikowice. Silny zdecydowany defensor mogący grać zarówno na środku obrony jak i w środku pomocy, daje kolejne opcje trenerowi w zestawieniu taktyki naszego zespołu. Tomek to prywatnie brat Grześka oraz wychowanek Gryfu Brzozowiec.

Piąty nowy nabytek to 25 letni Paweł Bezak, występujący w rundzie jesiennej w IV ligowej Pogoni Oleśnica, do której był wypożyczony z LZSu Solniki Małe. Jego nominalna pozycja to atak jednak równie dobrze radzi sobie na skrzydle. W sezonie przygotowawczym trafiał do siatki rywali 5 krotnie, pokazując jak wyśmienitym jest snajperem. Brak doświadczonego nominalnego napastnika z rundy jesiennej jest już tylko wspomnieniem.

Szósty zawodnik, którego udało nam się pozyskać z Namysłowskiego Startu, to doskonale znany miejscowym sympatykom naszej drużyny Damian Raszewski, który po raz kolejny dołączy do składu naszej drużyny, w której występował już w sezonie 2013/2014. 24 letni pomocnik grający na skrzydle to również wychowanek Gryfu Brzozowiec, z którego wywodzi się spora grupa naszych piłkarzy. 

 

Image

 

Jak widać zarząd naszego klubu nie próżnował i pozyskaliśmy bardzo wartościowych piłkarzy, z dużym doświadczeniem oraz umiejętnościami, które miejmy nadzieję potwierdzą w walce o ligowe punkty. Cel jest jeden wyjść ze strefy spadkowej a następnie, kroczyć ku jak najwyższej pozycji w tabeli.

Kilka ciekawostek: W składzie dominujące roczniki stanowiące o jego sile to 1992 – 1994, wychodzi na to, że były to najbardziej utalentowane roczniki gdyż piłkarzy z datami urodzenia w tym czasie mamy aż 10. Kolejna ciekawostka to rodzinne klany, jest ich aż 4. Bracia Stadniczuk, Bracia Domalewscy, Bracia Raszewscy oraz Bracia Jarosz. Najstarsi zawodnicy w drużynie to oczywiście Marek Krawczyk „Taxi” 44 lata oraz Mariusz Raszewski 37 lat, natomiast najmłodszy to Gracjan Lewkowicz 16 lat.  Dominujące imię w zespole to Paweł gdyż jest ich aż 4, później mamy po 2 Łukaszów, Piotrów, Mateuszów, Grzegorzów, Marków oraz Przemków. Ostatnia ciekawostka dotyczy wychowanków Gryfu Brzozowiec, których w drużynie Żubrów jest aż 11!!! Należy tutaj niewątpliwie wspomnieć postać Pana Norberta Linka, u którego większość z naszych zawodników stawiała swoje pierwsze kroki w piłce. Należą mu się wielkie ukłony i podziękowania za włożoną pracę w rozwój młodych piłkarzy, z których obecnie możemy korzystać gdy są już dojrzałymi zawodnikami.

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 10
N, 14. Paź. 2018 15:00
MKS Wołczyn
MKS
3:4 LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY

Poprzednia kolejka

Kolejka 10
13. Paź. 2018
Kolonowskie  1  -  1  Rodło
Lewin Brzeski  2  -  3  LZS
Łubniany  1  -  3  Mechnice
Niemodlin  3  -  1  Gronowice
Jełowa  2  -  2  Chrzastowice
Byczyna  2  -  5  Rudniki
KSK  2  -  0  Kotórz
14. Paź. 2018
MKS  3  -  4  LZS ZUBRY

Tabela Sezon 2018/2019

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 11
Datum So, 20. Paź. 2018 Beginn 14:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- Sokół Niemodlin
Niemodlin

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet