Ważny punkt na trudnym terenie

Image

4 wyjazd w tym sezonie na 5 meczów i kolejny ważny punkt zdobyty na terenie rywala. Chrząstowice a jak kto woli Chronstau nigdy nie były zbyt gościnne dla Żubrów, gdyż wygraliśmy tylko jeden raz na ich boisku, natomiast w reszcie meczów rozgrywanych w Chrząstowicach, Żubry schodziły pokonane. Niedzielny mecz był jednak wyjątkowy, gdyż pomiędzy obiema drużynami padł pierwszy remis w historii spotkań tych dwóch klubów. Wynik 0:0 może bardziej cieszyć gospodarzy, gdyż w rzeczywistości, bramkarza Żubrów zmusili do poważnej interwencji raz w drugiej połowie strzelając prosto w niego. Natomiast nasi piłkarze takich okazji gdzie bramkarz musiał popisać się robinsonadą miała zdecydowanie więcej. Już w 1’ Żubry wyszły z szybką akcję, po przejęciu piłki rywalowi Domalewski wypuścił prawą stroną Rolnika, który z 18 metrów ładnie po długim rogu mierzył w światło bramki, na nasze nieszczęście goalkeeper gospodarzy popisał się świetną interwencją i sparował piłkę na rzut rożny. Szkoda bo takie otwarcie i pięknie zapowiadający się debiutancki gol Sylwka, mogło ustawić dalsze losy tego spotkania. Mecz jak wspomniałem na początku relacji, był bardzo wyrównany, Żubry podobnie do swoich rywali skupiały się na tym bym by nie popełnić błędów z tyłu, natomiast kontry obu zespołów były skutecznie kasowane po obu stronach. Bardzo aktywny był Dumański, który swoimi rajdami lewą stroną tak irytował rywali, że arbiter po faulach na nim 3 krotnie karał ich żółtymi kartkami. W 29’ Chrząstowice oddały pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Kownackiego, jednak przeleciał on sporo obok jego świątyni. W 33’ Perkanowski zdecydował się na próbę z dystansu, piłka po jego strzale minimalnie minęła poprzeczkę Chrząstowickiej bramki. W 37’ kolejna chyba najlepsza sytuacja naszej drużyny, Dumański z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne, obrońcy wybili piłkę jednak dopadł do niej Doniec i huknął z pierwszej piłki a to po jego strzale ostęplowała poprzeczkę, jęk zawodu na ławce Żubrów dał się słyszeć po raz kolejny. Jeszcze przed przerwą w 43’ Domalewski zakręcił obrońców rywali i z ostrego kąta po krótkim rogu chciał zmieścić piłkę między słupkiem a bramkarzem, jednak ten kolejna raz popisał się refleksem.

Druga połowa toczyła się w podobnym tempie do pierwszej, akcji po których mogła paść bramka było jeszcze mniej i zdecydowanie widowisko na Chrząstowickim stadionie nie należało do porywających. Pierwsza akcja godna odnotowania miała miejsce w 58’ gdy Gołębiowski zdecydował się na strzał z dystansu lewą noga, jednak nie trafił w światło bramki. W 66’ trener zdecydował się na pierwszą zmianę w naszym zespole, boisko opuścił Domalewski a w jego miejsce pojawił się Czerwiec, zmiana ta miała na celu przesunięcie Rolnika na pozycję napastnika. W 67’ z rzutu rożnego Doniec wykonał centro – strzał i stworzył tym spore zamieszanie w polu karnym rywala. W 76’ gospodarze stanęli przed najlepszą szansą na trafienie do naszej siatki, jednak zawodnik Crząstowic, uderzył najgorzej jak mógł czyli prosto w Kownackiego, który bez problemów złapał piłkę. W 83’ walczące o zwycięstwo Żubry stworzyły kolejną sytuację, Rolnik pociągnął piłkę ładnych paręnaście metrów i podał piłkę do Dumańskiego, jednak była ona lekko za plecy i jego strzał bez problemu złapał bramkarz gospodarzy. W ostatnich minutach Chrząstowice postawiły wszystko na jedną kartę i mocno naciskały na naszą defensywę, jednak nie zdołały nic zdziałać na dobrze radzących sobie w tym spotkaniu naszych obrońców.

Skład Żubrów: Kownacki - Palica, Nawrot, Stadniczuk, Gołębiowski - Rolnik(89' Sabok), Perkanowski, Grzyb, Doniec(90'Wróbel), Dumański - Domalewski Ł. (66'Czerwiec)
Rezerwowi: Zając, Domalewski P. Jarosz G.