Żubry - Olimpia 1:0

Image

Pierwszy mecz przed własną publicznością w sezonie 2016/17 przeszedł już do historii. Żubry pokonały Olimpię Lewin Brzeski 1:0. Wynik skromny, jednak liczą się 3 punkty i to, że drużyna po raz kolejny pokazała iż nie jesteśmy zespołem, który należy lekceważyć tylko dlatego że przed rozpoczęciem ligi był praktycznie w A klasie. Cieszy fakt, że do drużyny po kontuzji wrócili Stadniczuk i Domalewski, ten pierwszy filar naszej defensywy rozegrał całe spotkanie, które należało do tych gatunkowo ciężkich. Mecz toczył się w dość szarpanym tempie, obie drużyny w 1 połowie nie stwarzały zbyt wielu sytuacji do tego by zatrudnić bramkarza drużyny przeciwnej.

Od początku spotkania nasz zespół próbował narzucić swój styl gry, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i napieraliśmy na defensywę Lewina jednak z niewielkim skutkiem, gdyż świetnie tego dnia dysponowany był kapitan gości, dowodzącym blokiem obronnym. W 5’ Fenik świetnie dośrodkował w 16 tke przeciwnika, tam bardzo dobrze wbiegał Gołębiowski lecz jego strzał głową okazał się niecelny. Była to pierwsza klarowna sytuacja Żubrów, która mogła się zakończyć golem i do 22’ ostatnia, gdyż gra toczyła się głównie od jednej 16 stki do drugiej. 23’ Goście oddali pierwszy strzał na bramkę Kownackiego, jednak było to uderzenie sygnalizowane wprost w naszego goalkeepera. W 26’ bardzo dobrze na bramkę rywala ruszył Dumański, który wypuścił w bój Rolnika a ten bardzo dobrze i dokładnie wyłożył piłkę Dońcowi, który nie zmarnował tej sytuacji i trafił na 1:0 ku uciesze miejscowych kibiców. Podrażnieni goście z Lewina, szybko wzięli się do odrabiania strat i w 27’ zmusili Kownackiego do nie lada wysiłku, jednak ten popisał się świetna paradą i nie pozwolił na doprowadzenie do remisu. W 30’ po raz kolejny groźnie uderzali przyjezdni, na szczęście niecelnie. W 36’ Żubry mogły podwyższyć wynik spotkania, jednak strzał głową Palicy po dośrodkowaniu Dońca z rzutu rożnego nie znalazł drogi do bramki. W 46’ sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, na którą schodziliśmy przy jednobramkowym prowadzeniu.

Na drugą część meczu obie drużyny wyszły zmotywowane przez swoich trenerów, jednak zamiast nich bohaterami zamiast druga część spotkania na dobre się rozpoczęła, zostali Prezes Lewina Brzeskiego wraz z Sędziom głównym i policją. Tak ta kuriozalna sytuacja miała miejsce podczas wczorajszego meczu. Drużyna gości sfrustrowana decyzjami arbitra, który uczciwie i dobrze prowadził mecz, postanowiła przebadać go na obecność alkoholu we krwi, co było dość słabym zagraniem gdyż powinna być sfrustrowana raczej swoją grą a nie tym jak sędziuje arbiter. Po całym nie potrzebnym zamieszaniu mecz rozpoczął się z 5 minutowym opóźnieniem i można śmiało powiedzieć, że to goście lepiej weszli w drugie 45 minut. W 56’ po raz kolejny Kownacki musiał popisać się bardzo dobrą interwencją. W 57’ doszło do pierwszej korekty w składzie Żubrów, boisko opuścił Gołębiowski a w jego miejsce pojawił się Janczak. W 64’ na bramkę gości nacierali Janczak z Wsółem jednak ten ostatni minimalnie minął się z piłką w dogodnej sytuacji, goście postanowili wyjść z groźną kontrą z której kąśliwy strzał Kownacki odprowadził wzrokiem obok słupka. W 74 ‘ ponownie w akcji ofensywnej uczestniczył Wsół, który wspomagał rozpędzonego z obrony Krawczyka, jednak cały atak skończył się stratą. W 78’ ładnie z akcją lewą flanką poszedł Dumański, zszedł do środka i uderzył na bramkę, jego strzał został w porę zatrzymany przez obrońców z Lewina. W 82’ z drugiej strony ruszył Janczak, który strzałem przy krótkim słupku z 14 metra zmusił bramkarza gości do pięknej interwencji. Do końca spotkania obie drużyny walczyły jeszcze o zmianę wyniku jednak bez skutku i w 92' sędzia zakończył spotkanie, które pokazało, że w tej lidze liczą się przede wszystkim walka i zaangażowanie nie mówiąc już o umiejętnościach.

Skład Żubrów: Kownacki - Palica, Krawczyk, Stadniczuk, Fenik - Gołębiowski(56'Janczak), Nawrot, Wsół, Dumański(91' Perkanowski), Doniec - Rolnik(87'Czerwiec)
Rezerwowi: Domalewski Ł., Wróbel