Kolejny remisowy wyjazd

Image

Mecz z Gronowicami w ramach drugiej kolejki spotkań klasy okręgowej należał do gatunku meczów trudnych, zwłaszcza że rozgrywany był na wyjeździe a dodatkowo gospodarze w tym dniu świętowali 650 lecie wsi Gronowice. Przed rozpoczęciem sezonu remis w Gronowicach bralibyśmy w ciemno, jednak gdy do końca spotkania pozostaje 7 minut i traci się bramkę to 1 zdobyty punkt jest trochę rozczarowujący. Jednak z przebiegu końcowych minut gdzie gospodarze dominowali to oni mogą się czuć zawiedzeni remisem, jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę całe spotkanie wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem dla obu stron.

Mecz od mocniejszego naporu rozpoczął nasz zespół, który jako pierwszy oddał strzał na bramkę rywala. W 4’ dośrodkowanie Rolnika z prawej strony boiska zostało zablokowane i otrzymaliśmy tylko rzut rożny, choć wcześniej nasi zawodnicy sygnalizowali zagranie ręką przez obrońcę gospodarzy. Piłkarze Gronowic nie pozostawali bierni na ataki Żubrów i sami starali się nacierać na naszą bramkę. W 14’ w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Domalewski, jednak został sfaulowany na 18 metrze za co obrońca rywala otrzymał żółtą kartkę a my zamiast 100% sytuacji i być może gola tylko rzut wolny, z którego swoich sił próbował Doniec, jednak uderzył w mur. Chwilę później bo w 20’ Gronowice znalazły się w dogodnej sytuacji, na szczęście Fenik ofiarnie zablokował rywala. W 24’ kolejna okazja Żubrów z rzutu wolnego do piłki podszedł Domalewski, który uderzył dobrze nad murem jednak trochę za słabo dokręcił piłkę i bramkarz z problemami zdołał sparować piłkę do boku. W 26’ gospodarze wykonali mocny wrzut z autu, po którym pod naszą bramką zrobiło się groźnie, jednak udało się wyjść z tej sytuacji cało. W 33’ Żubry znalazły się w idealnej sytuacji do zdobycia gola a konkretnie Domalewski, który otrzymał świetne podanie od Wsóła i gdy wydawało się, że bez problemu skieruje piłkę do siatki przestrzelił nad bramką, wytrącony z równowagi przez rywala. W 35’ kolejna 100 % sytuacja Żubrów tym razem Wsół po strąceniu piłki przez „Domala” znalazł się sam na sam z bramkarzem lecz nie udało mi się go pokonać. Do końca pierwszej połowy, obie drużyny walczyły ze sobą jednak bez wymiernych sytuacji i okazji na zmianę wyniku, który do przerwy brzmiał 0:0.

Na drugą połowę Żubry wyszły z jedną wymuszoną zmianą, bardzo dobrze grającego i kierującego obroną Stadniczuka narzekającego na ból mięśnia dwugłowego, zmienił Grzyb, co spowodowało zmiany w strefie obronnej naszej drużyny. Żubry próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak brakowało szczęścia a ponadto w 58’ trener zmuszony było do przeprowadzenia kolejnej wymuszonej zmiany, boisko z urazem pachwiny opuścił Domalewski w jego miejsce zameldował się Czerwiec. W 60’ Doniec po raz kolejny próbował swoich sił z rzutu wolnego, jednak po raz kolejny bramkarz Gronowic nie dał się zaskoczyć. W 62’ zakotłowało się pod naszą bramką, jednak nie wynikło z tego nic złego dla naszego zespołu. W 68’ w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najlepiej odnalazł się kapitan naszego zespołu Paweł Doniec i to on otworzył wynik spotkania trafiając na 0:1 dla Żubrów. Od tej pory, drużyna gospodarzy zaczęła szaleńczą pogoń za odrobieniem strat nasi piłkarze zaś, próbowali się umiejętnie bronić i wychodzić z kontratakami. Końcowe minuty spotkania to już obrona Częstochowy przed polem karnym bramki strzeżonej przez Kownackiego. W 80’ trener nie chcąc ryzykować gry w 10 ciu, wprowadza do gry Janczaka a zmienia grającego zaledwie 22 minuty Kamila Czerwca, który załapał żółtą kartkę. W 85’ na boisko pada Nawrot, ciężko pracujący w tym meczu oraz walczący zawodnik musi opuścić plac gry z powodu skurczów. Grające w osłabieniu Żubry w tym czasie tracą gola na 1:1 po nieudanym piąstkowaniu Kownackiego i powstałym z tego zamieszaniu w polu karnym, piłką nabity zostaje Janczak a ta wpada do naszej bramki. Od tej pory trwał napór Gronowic na naszą bramkę, jednak nasza linia defensywy spisywała się bez zarzutów i dowiozła wynik 1:1 oraz jeden punkt do końca spotkania.

Skład Żubrów: Kownacki – Palica, Stadniczuk(46’Grzyb), Fenik – Gołębiowski, Nawrot(87’Wróbel), Rolnik, Dumański – Domalewski(58’Czerwiec[80’Janczak]), Wsół, Doniec
Rezerwowi: Sabok, Jarosz B., Perkanowski
Sędzia główny: Łukasz Ślusarek Asystenci: Janusz Gruszka i Jan Pukajło
Mecz trwał: 96 minut (45+1, 45+5)