Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2018/19

Image

Do sezonu 2018/19 przystępowaliśmy w nie najlepszej sytuacji. Braki kadrowe co za tym idzie słaba frekwencja treningowa, mała ilość rozegranych sparingów nie zapowiadało dobrego wejścia w rundę. Z wypożyczenia do NKSu wrócił D. Raszewski. Treningów nie wznowili M. Wsół i T. Stadniczuk, którzy wyjechali za granicę z powodów zawodowych, G. Stadniczuka z gry wykluczyła kolejna kontuzja, natomiast M. Raszewski i S. Rolnik z powodu pracy do drużyny dołączyli kolejno od 3 i 5 kolejki. Po stronie „przybyli” pojawili się młodzi perspektywiczni zawodnicy jak B. Pilarz, D. Chrzan i P. Zieliński a także doświadczony P. Franczak, jednak żaden z nich na poziomie klasy okręgowej nie występował a czas nie grał na naszą korzyść. 

Na pierwszy mecz sezonu do Rudnik nie jechaliśmy pełni optymizmu lecz obaw. Sprawdziły się one, gdyż mecz przegraliśmy 3-2, choć w drugiej połowie odwrócenie niekorzystnego wyniku było o krok, nie udało się tego dokonać. Dwa kolejne spotkania to zwycięstwa Żubrów, pierwsze u siebie z Chrząstowicami 4-3 po ostrej wymianie ciosów, drugie pewne z Gronowicami 1-5 na terenie rywala. 4 kolejka to najdalszy wyjazd w tym sezonie czyli podróż do Kolonowskiego i porażka 2-0. Rywal był w tym spotkaniu zdecydowanie lepszy i w pełni zasłużył na zwycięstwo. Kolejki od 5 do 9 przeplataliśmy remisami i porażkami, niestety tych drugich było więcej bo aż 3 natomiast remisów 2. Zremisowaliśmy u siebie w 5 kolejce 0-0 z Mechnicami, przegraliśmy na wyjeździe w 6 kolejce ze Skorogoszczą 1-0, w 7 kolejce zanotowaliśmy remis u siebie z Rodłem Opole 1-1 i był to najbardziej bolesny remis, gdyż ilość zmarnowanych szans na wygraną w tym meczu była przeogromna. Wyjazd do Lewina Brzeskiego będącego w dobrej dyspozycji w 8 kolejce, nie zakończył się dla nas korzystnie gdyż doznaliśmy porażki 4-1. Mecz domowy kolejka 9 to kolejny mocny rywal Śląsk Łubniany i porażka 0-1, mimo iż w meczu sytuacje bramkowe po obu stronach można policzyć na palcach jednej ręki i remis byłyby tu najbardziej sprawiedliwym wynikiem to piłka meczowa była po stronie rywala. Po słabszym okresie dla naszej drużyny przyszła 10 kolejka i ważny wyjazd dla Żubrów mecz z Wołczynem, drużyną która jest odwiecznym rywalem naszego zespołu i piękna wygrana 3-4. Było to przełomowe zwycięstwo gdyż po nim przyszła 11 kolejka i spotkanie z Niemodlinem, w którym nie tylko wygraliśmy ale odnieśliśmy największe zwycięstwo w tej rundzie pokonując rywala 6-1. Kolejka nr 12 to wyjazd do Jełowej, kłopoty kadrowe spowodowane perypetiami zdrowotnymi naszych zawodników dały nam się mocno we znaki i niestety przegrywamy 5-2 po meczu, w którym bramka rywala była jak zaczarowana, 10 zmarnowanych 100% sytuacji w drugiej części meczu to mało. W 13 kolejce do Smarchowic zawitała drużyna z Byczyny, która nigdy nie leżała naszym zawodnikom, mimo tego odnieśliśmy zwycięstwo 3-2 i dopisaliśmy do naszego dorobku kolejne 3 punkty. 14 kolejka i mecz z Krasiejowem oraz porażka 8-0 mówi sama za siebie i ciężko ją wytłumaczyć inaczej niż tym, że zagraliśmy najsłabszy mecz w tej rundzie a być może w całej historii naszych występów w klasie okręgowej. Na zakończenie rundy jesiennej na boisko Żubrów przyjechała drużyna Kotórza Małego, która zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, wygraliśmy pewnie 4-0.  

Z 20 punktami na koncie zakończyliśmy pierwszą część sezonu na 11 pozycji, należy dodać że różnice w tabeli są niewielkie i do pierwszej piątki tracimy zaledwie 5 punktów więc sprawa wyższych lokat w przyszłej rundzie pozostaje otwarta.

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
So, 09. Mar. 2019 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Poprzednia kolejka

Kolejka 15
17. Lis. 2018
Chrzastowice  0  -  4  Kolonowskie
Gronowice  1  -  2  Rudniki
LZS ZUBRY  4  -  0  Kotórz
Mechnice  4  -  1  Krasiejów
Skorogoszcz  2  -  2  Byczyna
Rodło  2  -  6  Jełowa
Lewin Brzeski  1  -  3  Niemodlin
Łubniany  1  -  2  Wołczyn

Tabela Sezon 2018/2019

Klasa Okręgowa Gr 1

# Zespół MP PTS
1 Olimpia Lewin Brzeski 15 33
2 LZS Skorogoszcz 15 33
3 KS Unia Kolonowskie 15 28
4 LZS Mechnice 15 27
5 LZS Śląsk Łubniany 15 25
6 LZS Jełowa 15 25
7 KS Krasiejów 15 24
8 MKS Wołczyn 15 23
9 UKS Rodło Wiking Opole 15 23
10 Sokół Niemodlin 15 22
11 LZS Żubry Smarchowice 15 20
12 LZS Chrząstowice 15 19
13 Hetman Byczyna 15 15
14 LZS Rudniki 15 11
15 LZS Gronowice 15 10
16 Silesius Kotórz Mały 15 3

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
Datum So, 09. Mar. 2019 Beginn 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet