Historyczne zwycięstwo

Image

Można powiedzieć, że wygrana Żubrów z Hetmanem Byczyna była historycznym wydarzeniem, gdyż było to pierwsze zwycięstwo naszej drużyny z piłkarzami spod Kluczborka. Wcześniejsze pojedynki to pogromy, które fundowali nam piłkarze z Byczyny, w pamięci pozostanie nam na pewno wynik 7:1 z ubiegłej rundy. Nasi goście przyjechali lekko rozbici po środowej porażce z TORem Dobrzeń Wielki, przez którą stracili szansę na awans do IV ligi, mimo tego w ich składzie nie brakowało filarów na których opiera się ten zespół. Na prowadzenie pierwsi wyszli piłkarze gości i to dość szybko bo w 12', zanim udało nam się doprowadzić do remisu, zmarnowaliśmy po drodze masę dogodnych sytuacji. W 35' udało się skierować piłkę do bramki P. Dońcowi i mieliśmy 1:1 po pięknej indywidualnej akcji K. Hołuba, który pod drodze założył siatkę obrońcy Hetmana i podał dobrze wychodzącemu na pozycję koledze. Na przerwę schodziliśmy przy takim samym wyniku. Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej gdyż zaledwie 4 minuty po jej rozpoczęciu K. Hołub zdobywa swoją 22 bramkę w sezonie a tym samym gola na 2:1 dla Żubrów. Kolejne minuty to wymiana ciosów z której obronną ręką wychodzi nasz zespół i wyprowadza bardzo mocny cios w 62' za sprawą Perknowskiego, który trafia na 3:1, był to jego pierwszy gol w barwach Żubrów - gratulujemy. Goście łapią kontakt w 81' po wątpliwym rzucie karnym. Odpowiedź naszego zespołu nie mogła być lepsza, gdyż w 85' do siatki na 4:2 trafia Bezak i tym samym ustala wynik spotkania. Odnosimy pierwsze historyczne zwycięstwo z Hetmanem Byczyna, co niezmiernie nas cieszy.