Teren rywala odczarowany

Image

Przed ostatni wyjazd na mecz z Rodłem Wiking Opole w jesiennej rundzie rozgrywek sezonu 2017/18 był niezwykle udany. Powodów było kilka, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, powrót do gry dwóch naszych zawodników a także realizacja przedsezonowych założeń czyli zdobycie co najmniej 20 punktów w tej rundzie. Zwyciężyliśmy w Opolu 2:3, jednak to zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż po raz kolejny nasi piłkarze musieli gonić rywala, co stało się niejako tradycją, musieliśmy grać w 10 od 57 minuty, podobnie jak gospodarze, którzy w 10 grali już od 51 minuty. Mecz jak zawsze w naszym wykonaniu dostarczył emocji, i można śmiało powiedzieć, że w tej rundzie chyba żadna drużyna tyle razy przegrywając nie kończyła z pełną pulą swoich spotkań. 

Początek spotkania znakomicie rozpoczęli nasi zawodnicy, gdyż w 2' dobrą piłkę od Dońca otrzymał na 5 metrze Hołub zwiódł rywali i ku ich szczęściu a naszym zawodzie trafił z bliska w słupek. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę Kownackiego oddali w 7' jednak był on niecelny. Chwilę później w 8' w doskonałej sytuacji pod bramką Wikinga znalazł się Szramski, który po akcji Dumańskiego z Hołubem, otrzymał piłkę na 7 metrze i nie pilnowany przestrzelił nad poprzeczką. Chcąc iść za ciosem piłkarze Żubrów dalej atakowali, niestety marnując dobre sytuacje jak ta z 10' gdy po raz kolejny bramkę mógł zdobyć Hołub, któremu sytuacji w meczach nie brakuje, jednak nad skutecznością musi jeszcze popracować. Przez następne 20 minut spotkania obie drużyny walczyły jak równa z równą, choć można powiedzieć, że Żubry dostosowały się do mizernego poziomu rywala. W 31' po dośrodkowaniu w pole karne piłkarze Wikinga wychodzą na prowadzenie 1:0, choć do samego końca sędzia nie był pewny czy piłka przekroczyła linie końcową bramki strzeżonej przez Kownackiego. W tej sytuacji ucierpiał Perkanowski chcący ofiarnie do spółki z D. Raszewskim ratować zespół przed utratą bramki, został kopnięty przez tego drugiego, na szczęście nic poważnego się nie stało i mógł dalej kontynuować grę. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie i na przerwę schodziliśmy przegrywając 1:0.

Druga część rozpoczęła się podobnie do pierwszej czyli od ataków naszej ekipy, co zirytowało jednego z piłkarzy rywala, który w bardzo ostry nieprzepisowy sposób próbował wślizgiem od tyłu odebrać piłkę M. Raszewskiemu, jednak wślizg ten trafił prosto w nogi naszego pomocnika a sędzia bez wahania wyciągnął z kieszeni czerwony kartonik i od 51' opolanie musieli radzić sobie w 10. Po całym zamieszaniu do piłki podszedł Paweł Doniec i z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza Rodła, który po drodze został zmylony przez schylającego się Nawrota i mieliśmy wynik 1:1. Chcąc wykorzystać grę w przewadze Żubry zaczęły co raz śmielej naciskać na bramkę rywala, jednak w 57' doszło do czegoś czego nikt z nas się nie spodziewał gdyż drugą żółtą kartkę w tym meczu otrzymał Gołębiowski i musieliśmy ponownie walczyć 10 na 10. Nasze dążenia do zdobycia bramki mimo niesprzyjających okoliczności zostały sfinalizowane w 74' gdy Szramski klepnął akcję z Nawrotem, który mimo iż był faulowany zdołał podać do Hołuba a ten w tej sytuacji nie pomylił się po raz kolejny i umieścił piłkę w siatce trafiając na 1:2. Wszystko układało się po myśli naszej drużyny, niestety w 81' sędzia dyktuje rzut wolny dla gości, dośrodkowanie zakończone strzałem głową przez piłkarza gospodarzy i piłka ląduje w siatce i mamy remis 2:2. Nie jest nowością, że najwięcej bramek strzelamy w ostatnich minutach meczu tak też było i tym razem, bo trzy minuty po utracie prowadzenia Tomasz Stadniczuk w 84' po zamieszaniu w polu karnym trafia do siatki na 2:3 i daje Żubrom jak się później okazuje upragnione pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. 

Skład Żubrów: Kownacki  - Lewkowicz, Nawrot, Raszewski D., Gołębiowski - Szramski, Perkanowski (72' Stadniczuk T.), Raszewski M., Doniec (65' Zioła), Dumański - Hołub (90' Woźniak)

Bramki: Doniec 51', Hołub 74', Stadniczuk T 84'

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
So, 09. Mar. 2019 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Poprzednia kolejka

Kolejka 15
17. Lis. 2018
Chrzastowice  0  -  4  Kolonowskie
Gronowice  1  -  2  Rudniki
LZS ZUBRY  4  -  0  Kotórz
Mechnice  4  -  1  Krasiejów
Skorogoszcz  2  -  2  Byczyna
Rodło  2  -  6  Jełowa
Lewin Brzeski  1  -  3  Niemodlin
Łubniany  1  -  2  Wołczyn

Tabela Sezon 2018/2019

Klasa Okręgowa Gr 1

# Zespół MP PTS
1 Olimpia Lewin Brzeski 15 33
2 LZS Skorogoszcz 15 33
3 KS Unia Kolonowskie 15 28
4 LZS Mechnice 15 27
5 LZS Śląsk Łubniany 15 25
6 LZS Jełowa 15 25
7 KS Krasiejów 15 24
8 MKS Wołczyn 15 23
9 UKS Rodło Wiking Opole 15 23
10 Sokół Niemodlin 15 22
11 LZS Żubry Smarchowice 15 20
12 LZS Chrząstowice 15 19
13 Hetman Byczyna 15 15
14 LZS Rudniki 15 11
15 LZS Gronowice 15 10
16 Silesius Kotórz Mały 15 3

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 16
Datum So, 09. Mar. 2019 Beginn 15:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- LZS Rudniki
Rudniki

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet