Teren rywala odczarowany

Image

Przed ostatni wyjazd na mecz z Rodłem Wiking Opole w jesiennej rundzie rozgrywek sezonu 2017/18 był niezwykle udany. Powodów było kilka, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, powrót do gry dwóch naszych zawodników a także realizacja przedsezonowych założeń czyli zdobycie co najmniej 20 punktów w tej rundzie. Zwyciężyliśmy w Opolu 2:3, jednak to zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż po raz kolejny nasi piłkarze musieli gonić rywala, co stało się niejako tradycją, musieliśmy grać w 10 od 57 minuty, podobnie jak gospodarze, którzy w 10 grali już od 51 minuty. Mecz jak zawsze w naszym wykonaniu dostarczył emocji, i można śmiało powiedzieć, że w tej rundzie chyba żadna drużyna tyle razy przegrywając nie kończyła z pełną pulą swoich spotkań. 

Początek spotkania znakomicie rozpoczęli nasi zawodnicy, gdyż w 2' dobrą piłkę od Dońca otrzymał na 5 metrze Hołub zwiódł rywali i ku ich szczęściu a naszym zawodzie trafił z bliska w słupek. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę Kownackiego oddali w 7' jednak był on niecelny. Chwilę później w 8' w doskonałej sytuacji pod bramką Wikinga znalazł się Szramski, który po akcji Dumańskiego z Hołubem, otrzymał piłkę na 7 metrze i nie pilnowany przestrzelił nad poprzeczką. Chcąc iść za ciosem piłkarze Żubrów dalej atakowali, niestety marnując dobre sytuacje jak ta z 10' gdy po raz kolejny bramkę mógł zdobyć Hołub, któremu sytuacji w meczach nie brakuje, jednak nad skutecznością musi jeszcze popracować. Przez następne 20 minut spotkania obie drużyny walczyły jak równa z równą, choć można powiedzieć, że Żubry dostosowały się do mizernego poziomu rywala. W 31' po dośrodkowaniu w pole karne piłkarze Wikinga wychodzą na prowadzenie 1:0, choć do samego końca sędzia nie był pewny czy piłka przekroczyła linie końcową bramki strzeżonej przez Kownackiego. W tej sytuacji ucierpiał Perkanowski chcący ofiarnie do spółki z D. Raszewskim ratować zespół przed utratą bramki, został kopnięty przez tego drugiego, na szczęście nic poważnego się nie stało i mógł dalej kontynuować grę. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie i na przerwę schodziliśmy przegrywając 1:0.

Druga część rozpoczęła się podobnie do pierwszej czyli od ataków naszej ekipy, co zirytowało jednego z piłkarzy rywala, który w bardzo ostry nieprzepisowy sposób próbował wślizgiem od tyłu odebrać piłkę M. Raszewskiemu, jednak wślizg ten trafił prosto w nogi naszego pomocnika a sędzia bez wahania wyciągnął z kieszeni czerwony kartonik i od 51' opolanie musieli radzić sobie w 10. Po całym zamieszaniu do piłki podszedł Paweł Doniec i z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza Rodła, który po drodze został zmylony przez schylającego się Nawrota i mieliśmy wynik 1:1. Chcąc wykorzystać grę w przewadze Żubry zaczęły co raz śmielej naciskać na bramkę rywala, jednak w 57' doszło do czegoś czego nikt z nas się nie spodziewał gdyż drugą żółtą kartkę w tym meczu otrzymał Gołębiowski i musieliśmy ponownie walczyć 10 na 10. Nasze dążenia do zdobycia bramki mimo niesprzyjających okoliczności zostały sfinalizowane w 74' gdy Szramski klepnął akcję z Nawrotem, który mimo iż był faulowany zdołał podać do Hołuba a ten w tej sytuacji nie pomylił się po raz kolejny i umieścił piłkę w siatce trafiając na 1:2. Wszystko układało się po myśli naszej drużyny, niestety w 81' sędzia dyktuje rzut wolny dla gości, dośrodkowanie zakończone strzałem głową przez piłkarza gospodarzy i piłka ląduje w siatce i mamy remis 2:2. Nie jest nowością, że najwięcej bramek strzelamy w ostatnich minutach meczu tak też było i tym razem, bo trzy minuty po utracie prowadzenia Tomasz Stadniczuk w 84' po zamieszaniu w polu karnym trafia do siatki na 2:3 i daje Żubrom jak się później okazuje upragnione pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. 

Skład Żubrów: Kownacki  - Lewkowicz, Nawrot, Raszewski D., Gołębiowski - Szramski, Perkanowski (72' Stadniczuk T.), Raszewski M., Doniec (65' Zioła), Dumański - Hołub (90' Woźniak)

Bramki: Doniec 51', Hołub 74', Stadniczuk T 84'

Poprzedni mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 7
So, 22. Wrz. 2018 16:00
LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY
-:- UKS Rodło Wiking Opole
Rodło

Poprzednia kolejka

Kolejka 6
15. Wrz. 2018
Kolonowskie  5  -  0  Mechnice
Rodło  5  -  2  Gronowice
Lewin Brzeski  2  -  1  Chrzastowice
Łubniany  5  -  1  Rudniki
MKS  6  -  0  Kotórz
Niemodlin  3  -  1  KSK
Jełowa  6  -  2  Byczyna
16. Wrz. 2018
LZS  1  -  0  LZS ZUBRY

Tabela Sezon 2018/2019

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr 1 - Kolejka 8
Datum So, 29. Wrz. 2018 Beginn 15:00
Olimpia Lewin Brzeski
Lewin Brzeski
-:- LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY

Facebook

Mapa dojazdu

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet