Zła passa z Mechnicami przerwana

Image

 Rywal z Mechnic to obok Victorii Chróścice jedna z drużyn, która niespecjalnie leżała Żubrom w dotychczasowych pojedynkach. Statystyki meczów z Mechnicami przed sobotnim spotkaniem to 4 zwycięstwa naszych przeciwników i 2 remisy. Nie trudno było wskazać faworyta tego meczu przy takim bilansie, oczywistym było to że LZS Mechnice mają za sobą statystyki oraz lepszą pozycję wyjściową w tabeli. Żubry miały 90 minut plus doliczony czas by zaprzeczyć tym argumentom i to się udało gdyż wygraliśmy 3:1, choć jak zwykle musieliśmy gonić wynik z mocnym przeciwnikiem.

Pierwsze minuty meczu to standardowe badanie się obu drużyn, bez konkretnych sytuacji bramkowych po obu stronach. Pierwszy i od razu zakończony golem strzał na bramkę Żubrów miał miejsce w 16’ a jego autorem był Kornel Zyla, który z ok 25 metrów uderzył mocno z dystansu a piłka dziwnym trafem być może zniesiona przez wiatr oszukała naszego bramkarza. Szybko stracona bramka była mocnym ciosem wyprowadzonym przez przyjezdnych, jednak nasi piłkarze nie złożyli broni tylko próbowali odwrócić losy tego spotkania niestety w pierwszej połowie bezskutecznie. Próby naszej drużyny były mało efektywne a zbyt duże przestrzenie jakie zostawiliśmy rywalom przy atakach sprawiły, że na przerwę mogliśmy schodzić przegrywając 0:2 na szczęście piękną paradą popisał się Kownacki rehabilitując się za wcześniejszy błąd przy bramce na 0:1 i takim też wynikiem skończyła się pierwsza część meczu.

Przerwa dobrze podziałała na naszych zawodników, bo zaczęli grać lepszy futbol a pod bramką Mechnic z akcji na akcję robiło się co raz groźniej. Pierwsza ze 100 % sytuacji miała miejsce gdy Kamil Hołub znalazł się sam na sam ze Skowronkiem niestety górą okazał się bramkarz gości. W 60’ trener postanowił wzmocnić siłę ofensywną naszego zespołu wprowadzając na boisko Wsóła oraz Ziołę natomiast w 65’ po wejściu Rolnika zmienił się system gry na 1-3-5-2. Zaowocowało to bardzo szybko golem na 1:1, którego autorem został Hołub, który pognał lewą stroną i ku uciesze sympatyków Żubrów i całej drużyny wyrównał wynik spotkania a obsługującym go piłkarzem był nie kto inny jak wprowadzony 5 minut wcześniej Rolnik. W 76’ było już 2:1 dla naszej drużyny a gola strzelił Zioła, który skorzystał z zamieszania w polu karnym Mechnic, zamarkował strzał czym zwiódł obrońcę i wpakował piłkę do siatki. Żubry mimo prowadzenia 2:1 dalej dążyły do podwyższenia rezultatu spotkania a najbliżej był Rolnik, który wyszedł z jeszcze lepszą sytuacją niż wcześniej Hołub, bez obrońcy na plecach mając tylko przed sobą bramkarza fatalnie spudłował. Goście również nie chcieli być nam dłużni i zapewne chcieli zdobyć choćby punkt, w 85’ zakotłowało się pod naszą bramką a kibice mogli odetchnąć z ulgą, gdyż z 5 metra zawodnik Mechnic nie trafił w bramkę i to aż dwukrotnie. Gdy spotkanie zmierzało już ko końcowemu rozstrzygnięciu arbiter podyktował rzut wolny w okolicach 20 metra bliżej linii bocznej boiska, do piłki podszedł Mariusz Raszewski i ku zdziwieniu piłkarzy jak i kibiców trafił do siatki lobując bramkarza gości trafiając na 3:1. Po tym golu sędzia zakończył spotkanie a nasi piłkarze mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa nad Mechnicami i kolejnych 3 punktów, które zbliżyły nas do piłkarzy spod Opola.

Skład Żubrów: Kownacki – Lewkowicz, Nawrot (65’ Rolnik), Krawczyk, Raszewski D. – Szramski, Raszewski M., Perkanowski (60’ Wsół), Doniec (60’ Zioła), Dumański (78’ Woźniak) - Hołub

Poprzednia kolejka

Kolejka 15
18. Lis. 2017
Lewin Brzeski  1  -  2  Jełowa
Chróścice  7  -  0  Rudniki
Mechnice  3  -  1  Kościeliska
Piotrówka  4  -  1  Chrzastowice
Łubniany  1  -  9  TOR Dobrzeń
Kotórz  4  -  4  Jemielnica
Byczyna  7  -  1  LZS ZUBRY

Tabela Sezon 2017/2018

Rejestracja/Logowanie

Nadchodzący mecz

Klasa Okręgowa Gr. 1 - Kolejka 18
Datum So, 24. Mar. 2018 Beginn 15:00
LKS Naprzód Jemielnica
Jemielnica
-:- LZS Żubry Smarchowice
LZS ZUBRY

Obsada Sędziowska

Mecz: Byczyna - ŻUBRY
Sędzia główny:Radosław Paszek
Asystent I:Janusz Gruszka
Asystent II:Jan Pukajło
Pełna Obsada

Facebook

Odwiedziny


Powered by LZS Żubry. Design by: joomla 2.5 template  Valid XHTML and CSS.

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest
Tweet