Follow Us!

Image

Środowe popołudnie, zapowiadało się na bardzo ciężkie, w tygodniu zawodnicy grający w klasie okręgowej pracują i nie zawsze są do dyspozycji trenera. W środę było jednak inaczej, prócz piłkarzy będących za granicą czyli Fenika i Palicy, Żubry były w komplecie i mogły postawić się wyżej notowanym Gronowicom. Wynik meczu 3:5, z przebiegu całego spotkania to katastrofa dla Żubrów, które w tym spotkaniu grały dobre zawody a o porażce zadecydowały błędy indywidualne. Szkoda, takiego obrotu spraw, gdyż pozostanie w klasie okręgowej staje się coraz bardziej mało realne. Początek meczu nie zapowiadał katastrofy jednak dobrze wiemy jak się skończyło. Czytaj więcej w rozwinięciu...

 

Image

Środowe popołudnie, zapowiadało się na bardzo ciężkie, w tygodniu zawodnicy grający w klasie okręgowej pracują i nie zawsze są do dyspozycji trenera. W środę było jednak inaczej, prócz piłkarzy będących za granicą czyli Fenika i Palicy, Żubry były w komplecie i mogły postawić się wyżej notowanym Gronowicom. Wynik meczu 3:5, z przebiegu całego spotkania to katastrofa dla Żubrów, które w tym spotkaniu grały dobre zawody a o porażce zadecydowały błędy indywidualne. Szkoda, takiego obrotu spraw, gdyż pozostanie w klasie okręgowej staje się coraz bardziej mało realne. Początek meczu nie zapowiadał katastrofy jednak dobrze wiemy jak się skończyło. Już w 2' meczu przepięknie wynik na 1:0 otworzył Paweł Doniec strzelając bramkę z rzutu wolnego, zaskakując bramkarza gości. Na odpowiedź gości i to skuteczną nie czekaliśmy zbyt długo gdyż już w 5' po rzucie rożnym goście a konkretnie Ciepielowski trafia bramkę na 1:1. Kolejna godna podkreślenia akcja i gol miała miejsce w 11' Doniec świetnie zagrywa piłkę do wychodzącego Hołuba a ten uprzedza bramkarza i trafia na 2:1. Żubry chcąc iść za ciosem atakowały najpierw w 14' z wolnego próbował Doniec a w 18' Sikora, jednak obie te próby nie przyniosły efektu. Goście próbowali się odgryźć w 24' strzałem z dystansu ale bez groźnych konsekwencji. W 29' dobrze radzący sobie w tym meczu Doniec postaraszył bramkarza gości z dystansu, jednak skończyło się na rzucie rożnym dla naszej ekipy. W 32' ten sam zawodnik po akcji Sikora - Hołub ponownie zmusił do wysiłku goalkeepera Gronowic. Wszystko układało się dobrze dla Żubrów, jeszcze w 41' Hołub miał szansę do zdobycia gola, jednak jego strzał był lekko nie precyzyjny. W 43' goście byli bliscy zdobycia bramki wyrównującej, jednak świetnie strzał rywala zablokował Gołębiowski. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy w 44' Hołub mógł świetnie zamknąć pierwszą część spotkania, niestety bardzo dobry strzał naszej 10 świetnie obronił bramkarz Gronowic. Wynik do przerwy 2:1 dawał względny spokój naszej ekipie, choć niczego nie gwarantował, gdyż drugie 45' to sporo czasu na odrobienie strat a tym bardziej wygranie spotkania.

Druga część meczu rozpoczęła się fatalnie dla naszej drużyny gdyż w 47' goście doprowadzili do wyrównania 2:2 a gola strzelił Marcin Jantos. W 52' uskrzydlone Gronowice atakowały zaciekle Żubry, czego efektem był mierzony strzał Włocha, który minimalnie minął poprzeczkę bramki Żubrów. W 54' Żubry po faulu na Hołubie w obrębie pola karnego otrzymują szansę na kolejne w tym spotkaniu objęcie prowadzenia do piłki podchodzi Paweł Doniec i w 55' trafia gola na 3:2 dla naszej drużyny. W 59' ponownie przed szansą na zdobycie bramki stanął Kamil Hołub, jednak nie udało się podwyższyć wyniku. Co nie udało się naszym zawodnikom, udało się gościom i to w najgorszy z możliwych sposobów, gdyż w 65' doprowadzili do remisu 3:3. Bramka wpadła po dośrodkowaniu/strzale Szymona Tasa, który tak dograł piłkę, że minął się z nią nasz bramkarz. Tak stracona bramka, bardzo mocno podcięła naszym zawodnikom skrzydła co odbiło się kolejną straconą bramką tym raz z rzutu karnego. W 71' Gronowice groźnie weszły w nasze pole karne a tam, Kownacki podciął ręką zawodnika gości i sędzia nie miał wyboru, wskazując na wapno. Karnego na bramkę zamienił Łukasz Romanowski trafiając na 3:4. W 77' Tokarski z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Gronowic, tam dobrze odnalazł się Raduchowski, niestety jego strzał nie znalazł drogi do bramki. W 81' goście dobili naszych piłkarzy trafiając na 3:5 i przypieczętował zwycięstwo przyjezdnych. Wynik jak i gra obu zespołów nie uległy zmianie do ostatnich minut toczyła się walka, z której jako wygrani wyszli goście z Gronowic.

Skład Żubrów: Kownacki - Stadniczuk, Wsół, Tokarski, Gołębiowski(74') - Antosik, Doniec(85'), Nawrot, Sikora(87') - Raduchowski, Hołub

Rezerwowi: Domalewski(87'), Janczak, Jarosz, Rembielak(74'), Grzyb(85')

Mapa dojazdu

Mecz LZS Śląsk Łubniany vs LZS Żubry za
 Historia spotkań
Toggle Bar