Wyrwane 3 punkty z Kościeliskami

Image

Przed spotkaniem Żubrów z zajmującymi ostatnie miejsce w tabeli Kościeliskami, nikt nie spodziewałby się, że gospodarze mogą sprawić jakieś większe problemy 6 drużynie w tabeli. Nic bardziej mylnego, Żubry na mecz pojechały w 13 w związku z 4 żółtą kartką Rolnika, kontuzją Dońca, oraz obowiązkami zawodowo rodzinnymi Wsóła i Zioły. To jednak nie tłumaczy tego, że po pierwszej połowie przegrywaliśmy 3:0, choć pierwsze 20’ tego nie zwiastowało, gdyż stwarzaliśmy sobie sytuacje a mecz był pod kontrolą. Druga część pierwszej połowy w wykonaniu naszych piłkarzy to istna tragedia, można odnieść wrażenie, że sami siebie nie poznawali. Kompletnie nic nie wychodziło a rywale idealnie z tego skorzystali.

Strzelby odblokowane

Image

Najdalsza droga na mecz wyjazdowy jaki w tej rundzie miały do pokonania Żubry to spotkanie z LKS Naprzód Jemielnica (do Piotrówki jest 2 km mniej). Po wyrównanym boju jaki dwa tygodnie ta drużyna toczyła z v-ce liderem z Dobrzenia, można było mieć obawy co do przebiegu meczu. Trener Żubrów w spotkaniu z Naprzodem postawił na grę do przodu, wystawiając można to śmiało powiedzieć dwójkę wyróżniających się w naszej klasie rozgrywkowej napastników czyli Hołuba i Bezaka. Choć ten drugi cała pierwsza rundę poświecił na leczenie kontuzji barku, po której nie ma już śladu, co potwierdził w meczach kontrolnych. Strategia przyniosła pożądany efekt, gdyż strzeliliśmy aż i tylko 5 bramek, a wynik spotkania to 3:5 dla Żubrów.

Kiepski początek wiosny

Image

Mecz ze Śląskiem Łubniany zainaugurował początek rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Niestety nie weszliśmy w rundę zbyt dobrze o czym świadczy wynik 4:2. Choć wygląda on na sporą porażkę to nie była to tragedia jeżeli chodzi o grę na tle przeciwnika. Łubniany stworzyły sobie zaledwie 6 dogodnych sytuacji z czego wykorzystali 4 i to się ceni. Nasi piłkarze niestety nie błyszczeli w aspekcie skuteczności i wykończenia, do tego przytrafiły nam się koszmarne błędy indywidualne w defensywie, to wszystko złożyło się na wysoką porażkę 4:2. Początek spotkania nie zwiastował katastrofy, gdyż w 10' wyszliśmy na prowadzenie po golu M. Wsóła. Niestety w w 28' meczu Daniel Suchocki popisał się niesamowitą bramką bezpośrednio z rzutu rożnego. Gospodarze rzucili się do ataków i 10 minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała całą naszą obronę wraz z wychodzącym bramkarzem i  trafiła do Piotra Krzyżowskiego a ten strzałem głową strzelił 2:1. Tak zakończyła się pierwsza część spotkania.

Sparingi wiosna 2018

Image

Przerwa od piłki w przypadku naszych zawodników trwała do 9 stycznia, wtedy też wznowili treningi. Najpierw mają się one odbywać na sali w Ligocie Książęcej a później jeżeli pogoda pozwoli na Orliku w Namysłowie. Po nie całym m-cu treningów przyjdzie pora na pierwsze mecze kontrolne. Skoro mowa o sparingach to sztab szkoleniowy wraz z zarządem zaplanował 5 pojedynków z następującymi rywalami:

04 luty; LZS Żubry - NKS Start Namysłów 2:2
11 luty; Czarni Jelcz - Laskowice - LZS Żubry 4:2
17 luty; LZS Żubry - Widawa Wilków 4:1
24 luty; Energetyk Siechnice - LZS Żubry 2:3
03 marca; LZS Żubry - LZS Skorogoszcz

2 drużyny z klasy okręgowej, 2 z A klasy oraz 1 czwartoligowiec to nasi przeciwnicy. Solidne drużyny z którymi przyjdzie się nam mierzyć mają pomóc w przetestowaniu nowych rozwiązań taktycznych, nowych zawodników jak i najlepszym przygotowaniu się  do rozgrywek i walki o jak najwyższe cele.